Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo uvede na nové komorní scéně komedii PRAVDA

Slezské divadlo Opava v letošním roce rozšiřuje své jeviště a míří na komorní scénu v Klubu Art. Právě zde proběhne i poslední premiéra činoherního souboru 217. sezóny divadla. Příběh čtveřice Pařížanů a jejich nebezpečných vztahů režíruje přímo vedoucí činoherního souboru SDO, Jiří Seydler. Premiéra komedie Floriana Zellera Pravda proběhne již v neděli 21. května v 19 hod.  

Je lepší znát pravdu? Nebo raději ne? Když jde o milostné záležitosti, tak je to velmi těžké říct… Michel má poměr se ženou svého nejlepšího přítele. Myslí, že má vše pod kontrolou. Jenže co když ti, kterým on celou dobu lže, mu také neříkají pravdu?

Manželé si obvykle slibují věrnost, ale měli by si slibovat také upřímnost? Náš hrdina Michel je přesvědčen, že rozhodně není nutné, aby všichni věděli všechno. Pokud chceme svého partnera ochránit, je prostě nutné mu někdy „neříkat pravdu“. Pro jeho vlastní dobro,“ říká dramaturgyně Slezského divadla, Alžběta Matoušková, která dodává: “Komorní komedie Floriana Zellera Pravda má sice vůni dekadentních Nebezpečných známostí, ale pod ní tepe rytmus francouzské frašky. Jak říká režisér Jiří Seydler, hrdinové stojí na okraji propasti, drží se svorně za ruce a přesvědčují sami sebe, že všechno bude dobré… Režisér obsadil mladé herce, náročnou ústřední roli Michela ztvární Pavel Zavadil. Variabilní scéna Karla Čapka padne jako ulitá do Klubu Art. Konečně zase komorní činohra v Opavě.“

Pravda (La Vérité) měla světovou premiéru v lednu 2011 v pařížském Théâtre Montparnasse. Hlavní roli Michela psal Zeller přímo pro Pierra Arditiho, legendu francouzského divadla a filmu. Českou premiéru Pravdy uvedlo v roce 2017 Západočeské divadlo v Chebu právě v režii Jiřího Seydlera. Na opavské scéně se v hlavních rolích objeví Richard Vokůrka (Paul), Vladimíra Vokůrková (Laurence), Andrea Zatloukalová (Alice) a Pavel Zavadil (Michel).

Přijměte pozvání na zkoušky v rámci generálkového týdne:
16. května od 10 hod.
17. května od 10 hod.
18. května od 10 hod.
19. května od 10 hod.
20. května od 10 hod. a 14 hod. – VEŘEJNÁ GENERÁLKA

Pozor: Veškeré zkoušky probíhají v Klubu Art, Ostrožná 46, 746 01 Opava.

V případě zájmu nás kontaktujte:
Barbora Šenfeldová (Public Relations): senfeldova@divadlo-opava.cz / 724 091 113
Alžběta Matoušková (Dramaturgyně činohry): dramaturgie@divadlo-opava.cz / 724 984 208

 Kontakt pro média:
Mgr. Barbora Šenfeldová
mobil: (+420) 724 091 113 / e-mail: senfeldova@divadlo-opava.cz
web: www.divadlo-opava.cz

Partneři