Slezské divadlo Opava

2 laureáti Ceny Jantar za rok 2017 jsou ve Slezském divadle Opava důvěrně známí

První ročník Moravskoslezských kulturních Cen Jantar skončil. V neděli 15. dubna se sešlo v multifunkční hale Gong Ostrava tisíc diváků, přímý přenos slavnostního ceremoniálu byl vysílán Českým rozhlasem Ostrava a na YouTube.

2 laureáti Ceny Jantar za rok 2017 jsou ve Slezském divadle Opava důvěrně známí.

Operní pěvkyní roku se stala BARBORA ŘEŘICHOVÁ, jejíž Rusalka na prknech Slezského divadla v Opavě ukázala, jak se dá postava ztvárnit hluboce prožitými emocemi v souladu s nádherným vokálním projevem.

V opavském divadle ji známe rovněž z role Chytračky ze stejnojmenné opery Carla Orffa a nyní studuje roli Bystroušky v opeře Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky.

Cenu Jantar za Interpreta roku v oblasti klasické hudby vyhrál klavírista LUKÁŠ VONDRÁČEK, opavský rodák, který vystupuje nejen v nejlepších mezinárodních koncertních sálech, ale také na prknech Slezského divadla a je také čestným členem divadla. Cenu převzala Lukášova  maminka Libuše, která je rovněž excelentní klavíristka a hlavní korepetitorka Slezského divadla.

„Ceny Jantar v Gongu byly důstojnou a okouzlující oslavou umění.

Nechť je to přínosné pro všechny zúčastněné: motivací pro umělce, potěšením pro diváky a návštěvníky koncertů a představení.“

toto jsou slova vyhlašovatele Cen Jantar, garanta nezávislosti a zároveň svolavatele odborných porot – Spolku pro kulturní deník Ostravan.cz


 

 

 

Partneři