Slezské divadlo Opava

Nabídka pro školy

NABÍDKA SLEZSKÉHO DIVADLA OPAVA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY – ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

POHÁDKA

Jan Werich
KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA

Známá Werichova pohádka vypráví příběh o rybářské dceři Zdeničce, která svou chytrostí a důvtipem nejen bravurně vyřeší královy hádanky a poradí si se všemi jeho úkoly, ale především si získá jeho srdce a stane se jeho ženou. Nakonec i král uzná, že je Zdenička mnohem moudřejší než on, vzdá se trůnu a přenechá jí veškerou vládu nad královstvím, protože ví, že země bude v dobrých rukou.

1 hodina a 20 minut včetně přestávky
Cena vstupenky 80 Kč.
Pro děti od 4 let.

N. Budaškin, B. Urbánek, P. Sedláček
MRAZÍK

Příběh o lásce krásné Nastěnky a statečného, ale domýšlivého Ivana, o kouzlech Baby Jagy, dědečka Hříbečka a Mrazíka, o svérázné Marfuši a její matce je po léta sledovanou ruskou televizní pohádkou, kterou obdivuje již několik generací. Některé citace díky českému dabingu téměř zlidověly a my věříme, že Mrazík v našem divadle potěší všechny generace publika.

Délka představení 2 hodiny a 10 minut s přestávkou.
Cena vstupenky 110 Kč.
Pro děti od 3 let

V. Ondruška, T. Vůjtek
POPELKA

Pohádkový muzikálový příběh o Popelce je nám všem důvěrně znám. Autoři Vlastimil Ondruška a Tomáš Vůjtek vytvořili podle libreta Dagmar Hlubkové  jeho muzikálovou verzi. Příběh Popelky, která svérázným způsobem bojuje o lásku prince Jaromíra, zaujme diváky všech generací.

Délka představení 1 hodina a 40 minut včetně přestávky.
Cena vstupenky 100 Kč.
Pro děti od 3 let.

ČINOHRA

David Walliams, Nealt Foster
BABIČKA DRSŇAČKA

Rodinná komedie pro děti od 10 do 100 let.
Ben rád čte „Týdeník instalatéra“a je přesvědčen o tom, že má naprosto nudnou babičku, která je navíc děsně cítit po kapustě … Jenže člověka může docela zaskočit, když se v její dóze na sušenky objeví šperky nebo když zastihne svou babičku oblečenou jako Ninja, jak neohroženě brázdí ztemnělé ulice na svém vozítku. A tak se jednoho pátečního večera může klidně odehrát největší zločin všech dob, někdo může klidně ukrást královské korunovační klenoty. To, protože staří lidé mívají docela často neuvěřitelná tajemství. Vtipný a hluboce lidský příběh, ve kterém najdeme legraci, napětí téměř až detektivní, výpravy za dobrodružstvím, setkání s nečekanými postavami a budou i dojemné okamžiky.

Délka představení: 2 hodiny s přestávkou.
Cena vstupenky: 80 Kč.
Pro žáky 4. – 9. tříd ZŠ, střední školy.

Alexis Michalík
EDMOND

Titulní hrdina hry Edmond, celým jménem Edmond Rostand, má necelých třicet let, dvě děti a na svém uměleckém kontě pár nepříliš povedených uměleckých pokusů. V této ne zrovna vydařené etapě života za ním přichází Constant Coquelin, divadelní hvězda první velikosti, a vybízí mladého autora, aby napsal nový text. Edmond, podporován manželkou Rose, přijímá. Ale ouha, blíží se premiéra, inspirace je v nedohlednu a jasné je
pouze to, že se bude psát o Cyranovi z Bergeracu. Naštěstí Edmond potkává múzu v podobě hezké garderobiérky, život se prolne s tvorbou a Cyrano z Bergeracu je na světě.

Délka představení: 2 hodiny a 30 minut s přestávkou.
Cena vstupenky: 80 Kč.
Pro žáky 8. – 9. tříd ZŠ, střední školy.

Edmond Rostand
CYRANO Z BERGERACU

Po Edmondovi – komedii o tom, jak v roce 1897 vznikl Cyrano z Bergeracu – přinášíme mistrovský kus v celé jeho kráse.
Básník s velkým nosem. Kadet, který své soupeře prošpikuje hrotem kordu stejně rychle jako rytmem svého verše. Nešťastně milující muž, jenž po celý život ctí památku svého soka. Hrdina, který do posledního dechu brání svůj čistý štít. To je Rostandův Cyrano z Bergeracu – divadelní legenda, jež zastínila svého autora i svůj předobraz.

Délka představení:
Cena vstupenky: 80 Kč.
Pro žáky 8. – 9. tříd ZŠ, střední školy.

OPERA

Bedřich Smetana
PRODANÁ NEVĚSTA

Komickou operu z vesnického prostředí napsal Bedřich Smetana na libreto Karla Sabiny a měla premiéru 30. 5. 1866 v Prozatímním divadle v Praze. Proč bychom se netěšili, když Jeník prodal Mařenku sám sobě, Mařenka vypráví o sobě Vaškovi, že je vražedkyně a Vašek koktá a převleče se za medvěda?

U nás uvidíte operu v původní verzi a inscenační tým se rozhodl jít historizující cestou, a přilákat diváka na velký divadelní jarmark, který začíná již při vstupu do divadla.

Délka představení: 2 hodiny a 30 minut s přestávkou.
Cena vstupenky 110 Kč.
Pro žáky 6. – 9. tříd ZŠ, střední školy.

MUZIKÁL

K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.
NOC NA KARLŠTEJNĚ

Dějová linka muzikálu se odvíjí od zákazu vstupu žen na hrad Karlštejn, který nechal postavit Karel IV., aby se zde mohl v klidu věnovat práci a také odpočinku. Tento zákaz poruší mladá dívka Alena a královna Eliška Pomořanská. Zákaz pobytu žen je na konci zrušen. V muzikálu vystupují skutečné historické postavy. Kromě Karla IV. také jeho čtvrtá manželka Eliška /Alžběta/ Pomořanská, Arnošt z Pardubic, arcibiskup pražský a Ješek z Varttenberka. Filmovou verzi natočil režisér Zdeněk Podskalský v roce 1973. Z filmu pocházejí některé velmi známe písně skladatele Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla. Nejznámější hity Lásko má, já stůňu, Do věží nebo Hoja, hoj oslovily již tisíce diváků filmového i divadelního plátna.

Délka představení: 1 hodina a 50 minut s přestávkou.
Cena vstupenky 110 Kč.
Pro žáky 5. – 9. tříd ZŠ, střední školy.

SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA SE TĚŠÍ NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

ORGANIZACE ŠKOLNÍCH PŘEDSTAVENÍ

 Začátek představení je vždy v 10.00 hodin dopoledne!

Termíny představení nejsou známy předem na celou sezonu!

Konkrétní tituly nasazujeme podle Vašeho zájmu a školy zařazujeme na představení v pořadí došlých objednávek. U divácky atraktivních titulů je třeba počítat s delším časovým limitem při zařazování. Termíny Vámi vybraných představení Vám nabídneme zhruba jeden měsíc před jejich konáním. Vstupenky na školní představení netiskneme ani nezasíláme. Obdržíte od nás pozvánku včetně plánku sedadel s vyznačením vaší rezervace a materiály k představení. Vstupenky se platí hotově před představením podle počtu dětí přítomných na představení.
V objednávce uvádějte počet dětí včetně pedagogického dozoru.
Více informací o představeních na: www.divadlo-opava.cz

Objednávky zasílejte na adresu:
Slezské divadlo Opava, obchodní oddělení, Horní náměstí 13, 746 69 Opava
e-mail:  marketing2@divadlo-opava.cz
nebo můžete vhodit objednávku do schránky umístěné vedle vchodu do předprodeje SDO.
V případě potřeby nás můžete kontaktovat na tel. čísle 555 537 470, 724 984 209.

 

Termín uzávěrky objednávek do 30. 9. 2021!

Zřizovatel a další veřejná podpora

Partneři