Slezské divadlo Opava

3. listopadu 2021 přivítáme hostující divadlo Petra Bezruče Ostrava s divadelní hrou Tomáše Dianišky Transky, body, vteřiny.

Nenechte si ujít příležitost shlédnout příběh plný odvahy a napětí, který byl inspirován skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu. Nová hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

Transky, body, vteřiny je nepochybně představení, které ovládá diváky, sklízí velký úspěch a soubor herců se nejednou dočkal i standing-ovation.

ocenění
Neměli bychom opomenout, že tato inscenace získala ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku a jakub burýšek byl oceněn jako talent roku / inscenace získala nominaci na cenu marka ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry / jakub burýšek získal cenu jantar 2019 v kategorii činoherní herec roku

Partneři