Slezské divadlo Opava

Carmen ve Slezském divadle se zahraničními hosty

JITKA HRUŠKOVÁ, Deník, 9. 5. 2018

Návštěvníci Slezského divadla v Opavě se mohou těšit na proslulou Carmen.

Opava – Výjimečný zážitek čeká návštěvníky Slezského divadla v sobotu 12. května od 18 hodin při sledování proslulé Bizetovy Carmen. Známý příběh zamilovaného vojáka a vášnivé cikánky se totiž bude v režii Jany Andělové Pletichové odvíjet v podání několika hostujících umělců. Titulní postavu ztvární italská mezzosopranistka Leyla Martinucci, která jako Carmen vystoupí na opavském jevišti už podruhé. Pod taktovkou Stafana Vignati zpívala například Pergolesiho Stabat Mater na zahajovacím večeru festivalu Barocco, koncertovala v Číně s Wuhan Philarmonic Orchestra i na festivalu Veneta. V Udine a Terstu ztvárnila Rosinu v Barbiere di Siviglia, v Miami Lyric Opera zpívala Floru v Traviatě nebo Lolu v Cavalleria Rusticana.

Jejího osudového partnera Josého představí v Opavě rovněž už podruhé italský tenor Gianluca Sciarpelletti, který nyní hostuje v ostravském Národním divadle Moravskoslezském. Studoval u dirigenta Franca Ferraryho a na konzervatoři Frosinone Licinio Refice pod vedením Umberta Di Lorenza. Následně se věnoval studiu zpěvu na hudební konzervatoři svaté Cecilie v Římě. Zaměřuje se na italský operní repertoár, ve kterém ztvárnil tenorové role ve Verdiho, Pucciniho a Belliniho operách.

Micaelou měla být čínská sopranistka Dafne Tian Hui, která však z nečekaných rodinných důvodů vystoupit nemůže. Nahradí ji laureátka mezinárodní pěvecké soutěže Pražský pěvec a držitelka prvních dvou cen i Ceny Zdeňky Divákově za nejlepší pěvecký výkon na mezinárodní interpretační soutěži Stonavská Barborka, sopranistka Barbora Čechová. Divadelní orchestr povede Fabrizio Da Ros, který bohaté zkušenosti získával v předních italských operních divadlech.

 

 

Carmen

  • Žánr: Opera
  • Autor: Georges Bizet
  • Dirigent: Petr Šumník
  • Libreto: Henri Meilhac a Ludovic Halévy na motivy novely Prospera Mériméa
  • Režie: Jana Andělová Pletichová
  • Premiéra: 24. 4. 2016

Partneři