Slezské divadlo Opava

Divadlo čeká další premiéra

Jitka Hrušková, Deník 11. 12. 2018

Operní soubor Slezského divadla uvede v neděli 16. prosince od 19 hodin premiéru hudební pohádky Optáku Ohniváku a lišce Ryšce.

 

Premiéra

 

 

Opava – Na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena ji zhudebnil skladatel Per Opava na texty a scénář Anežky Janátové. Pohádka Pták Ohnivák a liška Ryška je součástí pohádkové knihy České pohádky a inscenace pozve diváky všech věkových kategorií do nádherného světa fantazie. Tři královští synové hledají Ptáka Ohniváka, který krade v jejich zahradě zlatá jablka. Setkávají se s Liškou Ryškou, která je podrobí zkoušce, z níž vychází vítězně nejmladší princ. Inscenace nabídne zlato nejednom v hrdlech pěvců, ale zlatou hřívu bude mít kůň Zlatohřívák, zlaté vlas princezna Zlatovláska a chybět nebude ani zlaté jablko. Divadelní orchestr povede Kremena Pešakova, režii má Marek Mokoš, výtvarník scény a kostýmů je David Janošek a choreografie je dílem Gabriely Csinové.

Na opavské scéně se v pohádce divákům jako liška Ryška představí Katarína Jorda/Šárka Maršálová a ptákem Ohnivákem budou dvě Anny – Sokolová a Začalová. Koně Zlatohříváka a nejstaršího syna ztvární Roman Cimbál/Peter Paleček/Petr Opava, Zlatovláskou budou Barbora Čechová/Tereza Kavecká, prostředního syna představí Andrej Kulbaga/Rudolf Medňanský a nejmladšího Michael Kubečka/Lukáš Randák/Juraj Nociar. Králové budou mít podobu Dalibora Hrdy a Zdeňka Kapla, královn ztvární Zdenka Mervová/Kamila Srubková a krále skřítků Alexander Vovk/Roman Cimbál. Spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla.

 

 

O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce

  • Žánr: Muzikál
  • Autor: Anežka Janátová, Petr Opava
  • Dirigent: Kremena Pešakova
  • Režie: Marek Mokoš
  • Premiéra: 16. 12. 2018

Partneři