Slezské divadlo Opava

Divadlo naservíruje hostům Večeři

(tep), Region, 23. 5. 2017

Opava – Tragikomedie ostrá jako nůž šéfkuchařky. Takto by se dala titulovat poslední inscenace letošní divadelní sezony s názvem Večeře, kterou Slezské divadlo uvede v premiéře v neděli 28. května.

Autorkou hry je anglická dramatička Moira Buffini, světovou premiéru této černé komedie uvedlo londýnské Národní divadlo v roce 2003 a na základě úspěšných repríz byla poté inscenace převzata na West End. Zápletka se točí kolem ne až tak obvyklé večeře, kdy hostitelka Paige v podání Hany Vaňkové naservíruje hostům jeden neobvyklý chod za druhým. A všichni hosté (i diváci) si tajně budou přát, aby byl další chod jejich poslední.
Inscenace je doslova prošpikovaná sarkasmem a psychologickou manipulací, na prknech se objeví vedle Hany Vaňkové Martin Valouch, Sabina Muchová, Michal Stalmach, Tereza Bartošová, Daniel Volný a Jakub Stránský.

Večeře vznikla pod vedením režiséra Petra Štindla, který přizval ke spolupráci scénografa Petra B. Nováka, kostýmní výtvarnici Jitku Fleislebr a skladatele Petra Hromádku. Servírovat se začne od 19. hod.

Večeře

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Moira Buffini
  • Režie: Petr Štindl
  • Premiéra: 28. 5. 2017

Partneři