Slezské divadlo Opava

Divadlo uvede premiéru Bohémy

Sedmička, Žaneta Horáková, Opava, 12. února 2010

Operní soubor Slezského divadla má před sebou první letošní premiéru. Na programu je Pucciniho Bohéma.

Po týdnech zkoušení představí operní soubor Opavanům svou první letošní novinku. V neděli 14. února v sedm hodin večer se diváci mohou těšit na premiéru opery Giacoma Pucciniho Bohéma. Příběh z prostředí pařížských chudých umělců i obyčejných lidí divadlo uvede v originále s českými titulky.

Láska v Paříži

„Děj se odehrává v Paříži kolem roku 1830. Ve čtyřech obrazech v něm sledujeme osudový vývoj lásky básníka Rudolfa a krásné, ale vážně nemocné švadlenky Mimi a milostné handrkování malíře Marcela a lehkomyslné Musetty,“ nastiňuje příběh mluvčí divadla Jarmila Sejkorová.

Puccini Bohému složil koncem 19. století na motivy románu Henriho Murgera Výjevy ze života bohémy.

Měsíce práce

Operu režíruje Ladislav Štros a v hlavních rolích se představí Michal Pavel Vojta, Katarína Jorda Kramolišová, Nikolay Někrasov a Tereza Kavecká. Opavský operní soubor se na premiéru připravoval několik měsíců. „Začíná se korepeticemi, kdy se jednotliví sólisté učí s klavírem,“ líčí mluvčí Sejkorová.

Pak následují takzvané ansámblovky. Sólisté se u klavíru sezpívávají se sborem. „Posledních šest týdnů před premiérou už se zkouší přímo na jevišti. Sólisté už zpívají i s orchestrem,“ doplňuje Sejkorová.

Bohéma

  • Žánr: Opera
  • Autor: Giacomo Puccini
  • Dirigent: Damiano Binetti
  • Režie: Ladislav Štros j.h.
  • Premiéra: 14. 2. 2010

Partneři