Slezské divadlo Opava

Divadlo zahajuje novou sezonu

(tep), Region, 8. 9. 2020

Opava – Slezské divadlo vstupuje do své 215. sezony. Při té příležitosti se ve čtvrtek 10. září od 19 hodin uskuteční slavnostní galavečer na Horním náměstí.

„Před budovou divadla uslyšíte sbor Židů z opery Nabucco nebo duet Jeníka a Kecala z Prodané nevěsty,“ zve veřejnost Jana Reichelová ze sekretariátu divadla a pokračuje: „Uvidíte živého toreadora, nebudou chybět muzikálové hity jako Lásko má, já stůňu a spousta dalších krásných melodií. Bonusem budou nečekaná zjevení postav z činoherních inscenací a překvapením večera přehlídka divadelních kostýmů.“

Divadelní sezona začíná premiérou v neděli 13. září, kdy se odehraje činoherní komedie Zítra to roztočíme, drahoušku, aneb Absolutně nevinný žertík. Režisérem této komedie známé z filmového prostředí, která líčí nelítostné spory dvou rozhádaných manželských párů, je Roman Vencl. „Už několikrát jsem pro divadlo adaptoval literární předlohu, a to nejen jako režisér, ale také jako autor. Nicméně s adaptací filmu pro divadelní prkna se setkávám poprvé a od začátku je jasné, že to bude velký oříšek,“ uvádí Roman Vencl. Protože většina diváků původní film zná, divadelní adaptace může být výhodou i nevýhodou. „Pro herce je to rozhodně nevýhoda, protože jsou pod větším tlakem. Vědí, že se nevyhnou srovnávání ze strany diváků, což není nikdy moc příjemné. Bude se porovnávat neporovnatelné, protože divadlo a film jsou dvě naprosto odlišné disciplíny. Výhoda to pro nás může být v tom, že divák zná postavy i příběh, proto si třeba můžeme dovolit ilustrovat jednotlivá prostředí jen drobným náznakem,“ konstatuje režisér. V hlavních rolích se objeví Kostas Zerdaloglu, Hana Vaňková, Martin Valouch a Kamila Srubková, dále Andrea Zatloukalová, Ivana Lebedová, Jakub Georgiev, Kristýna Lipinová, Sabina Muchová, Jakub Stránský a Pavel Zavadil. Premiéra začíná v obvyklých 19 hodin.

Partneři