Slezské divadlo Opava

Inscenace o divadle v divadle

(jih), Deník, 5. 11. 2019

Dramatik a herec Arnošt Goldflam zavítal do dámské herecké šatny, s laskavým smyslem pro humor vydechl povídání čtyř hereček a napsal o tom divadelní hru.

 

Opava – Tak nějak by se s trochou nadsázku dala označit Dámská šatna, kterou opavští diváci uvidí ve Slezském divadle premiérově 10. listopadu od 19 hodin. Nakouknou do jedné takové zákulisní šatny v oblastním divadle, kde čtyři kolegyně řeší své i cizí problémy, popichují se, posuzují situace i okolnosti a nešetří radami. To všechno během čekání na své výstupy při zkouškách, v nervózní atmosféře premiéry i reprízové rutině. Každá z nich má kromě profese i svůj běžný „civilní“ život. Inscenace stojí hlavně na konverzačních schopnostech všech čtyř aktérek. Režisér Roman Groszmann jako bývalý šéf opavského činoherního souboru jeho členky velmi dobře zná, což mu usnadnilo výběr. Čtyřmi herečkami v jedné divadelní šatně budou Ivana Lebedová, Kamila Srubková, Hana Vaňková a Tereza Bartošová. Autorem scény i kostýmů je Michal Hejmovský.

Herec, dramatik, režisér a pedagog Arnošt Goldflam působil po absolvování JAMU v několika brněnských divadlech. Diváci ho znají hlavně jako Bohušova přítele Arnošta ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag nebo Lustiga ve filmové pohádce Lotrando a Zubejda, ale na svém filmovém kontě má postav víc. V současné době režíruje divadelní hry a vyučuje nové talenty na pražské DAMU i brněnské JAMU.

 

Dámská šatna

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Arnošt Goldflam
  • Režie: Roman Groszmann
  • Premiéra: 10. 11. 2019

Partneři