Slezské divadlo Opava

Jeviště opět rozzáří Funny Girl

Příběh slavné herečky Fanny Briceové bude ve středu 22. června v 19:00 znovu uveden ve Slezském divadle. Muzikál se po úspěšné premiéře na Broadway v roce 1964 dočkal více než 1300 repríz a byl oceněn hned několika slavnými Cenami Tony. V hlavní roli se tehdy do povědomí veřejnosti dostala světoznámá herečka a zpěvačka Barbra Streisandová. Stejnojmenný film se pak v kinech představil v roce 1968 a stal se rychlou senzací, která vydělala tehdy ohromných 26,5 milionu dolarů.

Autory představení jsou Jule Styne, Bob Merrill a Isobel Lennart. Nabízí poutavé vyprávění o životě a velké lásce umělkyně a jejího manžela, hazardního hráče, Nicka Arnsteina. Diváci se stanou svědky toho, jak se Fanny dokázala i přes počáteční neúspěch proměnit z ošklivého káčátka v zářící a oblíbenou hvězdu divadelních produkcí. To vše za doprovodu nezapomenutelných hudebních a tanečních čísel.

Vstupenky na představení lze zakoupit online zde na webu, v předprodeji SDO každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin anebo půl hodiny před představením v pokladně Slezského divadla Opava.

Funny girl

  • Žánr: Muzikál
  • Autor: Jule Styne, Bob Merrill, Isobel Lennart
  • Dirigent: Alena Jelínková, František Štěrbák
  • Režie: Roman Štolpa
  • Premiéra: 31. 10. 2021

Partneři