Slezské divadlo Opava

Mrazík zahřeje diváky na duši

Jitka Hrušková, Opavský a hlučínský deník, 19. prosince 2014

Opava – Do Slezského divadla zavítal v neděli 14. prosince premiérový Mrazík v muzikálovém kabátku. Až na přespříliš úspornou scénu Martina Víška, která nechává celý prostor jeviště v podstatě holý, znamená inscenace pastvu pro oči. Inscenaci dominuje choreografie Martina Tomsy, která s nápaditou režií Dagmar Hlubkové umocnila herecké i pěvecké výkony účinkujících – Terezy Kavecké (Nastěnka), Ilony Kaplové (Marfuša), Kataríny Jordy Kramolišové (Macecha), Dušana Růžičky (Ivan), Michala Pavla Vojty (Baba Jaga), hostujícího Petra Millera (Dědeček Hříbeček), Evžena Trupara (Mrazík), Zdeny Mervové (vypravěčka) i dalších postav.

Představení má švih a netrpí hluchými místy. Revuálně pojatá pohádka v pěkných kostýmech Elišky Zapletalové je rozdělena na jednotlivé výstupy, které premiéroví diváci odměňovali štědrým potleskem. Tím spokojené publikum nešetřilo ani při závěrečné děkovačce. Mrazík nastupuje úspěšnou pouť letošní sezonou. Na repertoáru se nepochybně udrží i v dalších letech.

Slezské divadlo: Mrazík. Překlad: K. M. Walló, texty písní Jiří Sedláček a K. M. Walló, choreografie Martin Tomsa, výtvarník kostýmů Eliška Zapletalová, výtvarník scény Martin Víšek, divadelní orchestr vede Tomáš Hanák a režii má Dagmar Hlubková.
Spoluúčinkuje sbor a balet Slezského divadla, děti z pěveckých sborů Cvrčci a Domino a z Operního studia Terezy Kavecké a Kataríny Jordy Kramolišové.

Mrazík

  • Žánr: Muzikál
  • Autor: Boris Urbánek, Nikolaj Budaškin, Jiří Sedláček, K. M. Walló
  • Dirigent: Tomáš Hanák
  • Režie: Dagmar Hlubková
  • Premiéra: 12. 12. 2021

Partneři