Slezské divadlo Opava

Muzikál Funny girl museli v divadle dvakrát odložit

(tep), Region, 3. 11. 2020

Opava – V neděli 25. října měla ve Slezském divadle proběhnout premiéra dlouho očekávaného muzikálu Funny girl, která se na podzimní termín přesunula již z dubna. Oba tyto termíny však zastavil koronavirus.

Americký muzikál autorů Isobely Lennartové, Jula Styna a Boba Merrilla v Opavě režíruje herec a režisér Roman Štolpa. „Funny girl hraje operní sólistka Tereza Kavecká, hostuje tam Dita Hořínková z pražského Divadla Hybernia, pomáháme si s kolegy z činohry a baletu. Je to úžasná spolupráce s úžasnými lidmi, atmosféra je báječná,“ popisuje Roman Štolpa v pořadu Dobré ráno na České televizi. Námětem pro Funny girl byl skutečný příběh herečky Fanny Briceové, která působila v divadlech v New Yorku v období před první světovou válkou a po ní, a jejího manžela Nicka Arnsteina. Muzikál se hned po premiéře stal velkým hitem a na Broadwayi měl téměř 1 400 repríz. V roce 1968 vznikla jeho filmová verze se začínající herečkou Barbrou Streisand, pro kterou to byla první muzikálová role. Za roli Fanny získala svého prvního Oskara.

V čem je opavský muzikál oproti původní verzi jiný? „Trošku jsme ho zestručnili. Máme tam také jednu specialitu, a to, že se Funny girl bude převlékat do kostýmu Chaplina. Těším se, až dámy přijdou na jeviště, budou mít knírek, velké boty, klobouček a budou dělat takovou vojenskou grotesku,“ přibližuje režisér, který doufá, že je na herce hodný: „Většinou chci být inspirátorem ke společné práci. Pochopitelně jsou některé věci, na kterých člověk musí dbát, aby to tak bylo, zvlášť, když je to muzikál. Je to náročná práce, ale jinak chci lidi inspirovat a společně docházet k výsledku.“

Funny girl

  • Žánr: Muzikál
  • Autor: Jule Styne, Bob Merrill, Isobel Lennart
  • Dirigent: Alena Jelínková, František Štěrbák
  • Režie: Roman Štolpa
  • Premiéra: 31. 10. 2021

Partneři