Slezské divadlo Opava

Nenechte si ujít výjimečné hosty! – Georges Bizet – CARMEN, 12. 5. 2018

12. 5. 2018 opera

Nenechte si ujít výjimečné hosty!

Georges Bizet

CARMEN

 

Režie: Jana Andělová Pletichová

Operu s příběhem o temperamentní a vášnivé cikánce a vojákovi, který pro svou touhu ze žárlivosti Carmen zabije, můžete tentokrát vidět s hostujícími umělci:

dirigent: Fabrizio Da Ros
Carmen: Leyla Martinucci
Don José: Gianluca Sciarpelletti
Micaela: Dafne Tian Hui

 

Fabrizio Da Ros

V Opavě můžete shlédnout pod jeho taktovkou operu George Bizeta CARMEN 12. 5. od 18 hodin.

renesanční člověk s širokým množstvím dovedností ve více oborech: dirigent, varhaník, violoncellista, sbormistr, vystudoval i vokální techniku

První hostující dirigent římského symfonického orchestru, asistoval slavným dirigentům (FM Bressana, Renzetti, D. Agiman, R. Palumbo) v  nejdůležitějších italských divadlech – v nejzná- mějším italském operním divadle v milánské La Scala, v Divadle dell’Opera v Římě, v jednom z nejvýznamnějších divadel hrajících operu v Evropě v Divadle la Fenice v Benátkách a dalších.

 

Leyla Martinucci

Jako Carmen vystoupí italská mezzosopranistka Leyla Martinucci v Opavě již podruhé, tentokrát 12. 5. 2018 od 18 hodin.

Pod taktovkou Stafana Vignati zpívala Pergolesiho Stabat Mater na zahajovacím večeru festivalu Barocco. Dále koncertovala s Wuhan Philarmonic Orchestra v Číně či na festivalu Veneto. Ztvárnila Rosinu v Barbiere di Siviglia v Udine a Terstu, Floru v Traviatě či Lolu v opeře Cavalleria Rusticana, obě v Miami Lyric Opera.

 

Dafne Tian Hui

Jako Micaela vystoupí čínská sopranistka Dafne Tian Hui v Opavě v opeře Carmen 12. 5. 2018 od 18 hodin.

Sopranistka, operní obor vystudovala v Pekingu. V roce 2012 získala cenu „nejlepší ženský hlas“ na mezinárodní soutěži „Magda Olivero“, poté debutovala rolí Toscy ve stejnojmenné opeře ve Florencii. Posléze ztvárnila mnoho rolí na divadelních prkbnech po celém světe. Např. Donnu Elviru z „Don Giovanni“ v divadle Verdi Salerno či v divadle Skopie Marcedonia, Floru v Traviatě v Národním divadle v Řecku či Micaelu v Carmen v Národním divadle Belgrado V současnosti koncertuje s José Carrerasem.

 

Gianluca Sciarpelletti

Jako Don José vystoupí italský tenor Gianluca Sciarpelletti v Opavě již podruhé, tentokrát 12. 5. 2018 od 18 hodin.

Italský tenorista měl tu čest být představen jako houslista dirigentu Francovi Ferrarymu, u kterého i později studoval. Dále pokračoval ve studiu na konzervatoři Frosinone Licinio Refice pod vedením Umberta Di Lorenza. Poté se věnoval studiu zpěvu na hudební konzervatoři Svaté Cecílie v Římě. Zaměřuje se na italský operní repertoár, ve kterém ztvárnil tenorové role ve Verdiho, Pucciniho či Belliniho operách. Hostuje v ND Moravskoslezském Ostrava.

Carmen

  • Žánr: Opera
  • Autor: Georges Bizet
  • Dirigent: Petr Šumník
  • Libreto: Henri Meilhac a Ludovic Halévy na motivy novely Prospera Mériméa
  • Režie: Jana Andělová Pletichová
  • Premiéra: 24. 4. 2016

Partneři