Slezské divadlo Opava

Opavský balet na Mezinárodním dni tance v Praze

V pátek 28. 4. se šéf baletu Slezského divadla v Opavě Martin Tomsa se svým tanečním týmem vypravil reprezentovat naše divadlo, naše město Opavu a opavský region, v programu na Mezinárodním dni tance v Praze.

V příjemném venkovním prostředí přírodní scenérie Střeleckého ostrova se na pódiu střídali nejdříve pedagogové baletu tanečních škol, konzervatoří a divadel v ČR. Každý z nich zadal a vedl pro zájemce z řad diváků, žáků tanečních škol nebo amatérských skupin, jeden z baletních cviků u tyče. V této části naše Slezské divadlo reprezentovala naše sólistka baletu Karolína Valalíková a svého úkolu se v řadě ostatních zhostila perfektně a svědomitě. Přesvědčila účastníky o tom, že členové baletu Slezského divadla mají kvalitní a profesionálně vedené tréninky.

V druhé části programu, Gala vystoupení profesionálních souborů, vystoupili naší taneční umělci baletu Kateřina Ostapenko a Patryk Zamojski ve velmi technicky a tanečně náročném a působivém duetu. Toto vystoupení moderní choreografie Patryka Zamojskeho mělo u diváků i odborné obce velký úspěch a bylo pro všechny plnohodnotným uměleckým zážitkem.

Martin Tomsa se setkal s ostatními šéfy baletu a pedagogy tanečních škol. Informoval je o aktuálním repertoáru a stavu opavského baletu včetně jeho uplatnění v opeře, operetě a muzikálu. Seznámil je také se svým plánem uvést ještě do konce sezóny balet Já, Karolína a příští rok celovečerní balet podle románu V. Huga – Zvoník z chrámu Matky Boží.

Martin Tomsa se setkal s ostatními šéfy baletu a pedagogy tanečních škol. Informoval je o aktuálním repertoáru a stavu opavského baletu včetně jeho uplatnění v opeře, operetě a muzikálu. Seznámil je také se svým plánem uvést ještě do konce sezóny balet Já, Karolína a příští rok celovečerní balet podle románu V. Huga – Zvoník z chrámu Matky Boží.Partneři