Slezské divadlo Opava

Opavští rotariáni udělují ceny

Jitka Hrušková, Deník, 11. 5. 2021

Opava – V prostorách kulturního centra Kupe se ve středu 5. května od 13 hodin sešli zástupci opavského Rotarian clubu s několika hosty ke komornímu předávání Ceny díky – srdce na dlani. Její držitelkou je korepetitorka a klavíristka Slezského divadla Libuše Vondráčková, která ji získala za své celoživotní kulturní působení ve městě.

Ve Slezském divadle se podílí na vzniku operních, operetních a muzikálových představení a je spolutvůrkyní i pravidelnou účinkující v divadelním cyklu Hudební matiné. Během předávání ceny jí zazpíval sólista opery Slezského divadla Alexander Vovk. „Libuška je korepetitorkou v tom nejryzejším smyslu. Je nesmlouvavá, přísná i přátelská a pokaždé vyžaduje dokonalou přípravu. Oslavíme spolu už osmdesáté Hudební matiné Slezského divadla, což je v republice zcela unikátní počet. To, že bývá pokaždé vyprodané, jen dokazuje, jak moc Opavané svou operu milují,“ říká o kolegyni emeritní člen operního souboru Evžen Trupar.

Opavská rodačka vystudovala Pedagogickou fakultu a následně obor klavír. Krátce působila jako pedagog na LŠU v Českých Budějovicích a pak se vrátila do Opavy. Většinu své profesní praxe zasvětila problematice komorní souhry a klavírního doprovodu. Spolupracovala se sólisty opery v Českých Budějovicích a v Opavě, na kontě má též několik spoluprací s americkou Hollywood Opera Company. Stejnou cenu, jakou dostala Libuše Vondráčková, předají opavští rotariáni postupně i dalším lidem, angažovaným v této těžké době.

Partneři