Slezské divadlo Opava

Adéla Kvochová

Adéla Kvochová

Adéla Kvochová se narodila v Karviné 31. 7. 1985. Její první baletní krůčky započaly na ZUŠ v Petřvaldu v útlém dětství. Po absolvování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (1996-2004) nastoupila do angažmá ve Slezském divadle v Opavě. Již během studií hostovala v Národním divadle moravskoslezském v inscenaci Les Sylphides.

Na prknech domácí scény vytvořila již celou řadu baletních rolí, ze sólových např.: královna Runa (Radúz a Mahulena), Gertruda (Kladivo na čarodějnici), Oheň a Laskavost (Stvoření Prometheova) a dále účinkovala v baletech Carmen, Biblické písně, Slovanské tance, Marná opatrnost, Čaroděj ze země Oz, také jste ji mohli vidět v operách, operetách i v činohrách. Má za sebou také již několik hostování jako např.: Carmina Burana MD Olomouc turné v Německu, Labutí jezero Praha, Pardon my English v NDM Ostrava.

V jejím profesním životě zaujímá místo též pedagogická činnost. Vede Baletní školičku při Slezském divadle v Opavě. Bližší informace o Baletní školičce si můžete přečíst na www.adelakvochova.cz

Partneři