Slezské divadlo Opava

Jakub Georgiev

Jakub Georgiev

Jakub Georgiev, nový člen činoherního souboru, pochází ze známé ostravské herecké rodiny. V loňském roce maturoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a nyní je nejen studentem pátého ročníku zmíněné konzervatoře, ale také novou posilou činoherního souboru opavského divadla. Naši pravidelní diváci si možná vzpomenou, že ho již viděli hrát v inscenaci Všechno je v zahradě (premiéra 19. 11. 2017, režie M. Przebinda); nyní účinkuje v poetické hře Naše městečko.

 

Kubo, co víc na sebe prozradíte?

Kromě divadla a kultury se zajímám o botaniku a mykologii. Pěstuji všelijaké zajímavé druhy bylin a rostlin vůbec. Miluji les a sběr nezvyklých a méně známých hub, ale jedlých. (smích) Není mi lhostejná otázka ekologie a to, jakým způsobem přistupujeme k tomu, co jíme a co spotřebováváme. Snažím se zajímat o dění kolem sebe, ať už kulturní, sociální nebo politické.

 

Již na konzervatoři jste spolupracoval i s jinými divadly, která to byla?

Moje první divadelní zkušenosti proběhly o prázdninách mezi prvním a druhým ročníkem, a to ve venkovních inscenacích ostravské Staré arény a Cooltouru; byla to např. Cesta do Ameriky a TITUS 2: Pomsta padlých. Následovala spolupráce s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě na inscenacích Hostinec u kamenného stolu a Car samozvanec. Zároveň jsem hostoval ve Staré aréně v inscenacích Vlčice / MĚLKÝ HROB, Haló, Jácíčku!, Pekingská kachna a Epos o Gilgamešovi. V současné době mě můžete také vidět v Divadle Petra Bezruče v Molièrově Zdravém ne/mocném. Také se podílím na práci v nově vznikajícím ostravském divadle Studio G.

 

Proč jste se nakonec rozhodl „bojovat“ o angažmá v opavském divadle?

Po báječné zkušenosti s hereckým souborem opavského divadla to pro mě byla jednoznačná volba.

 

Naše městečko bylo vaší první premiérou jako právoplatného člena činohry. Co jste prožíval před premiérovým vstupem na jeviště v roli Sama Craiga?

Vnímal jsem, že jsem pod větším drobnohledem, že se diváci budou ptát, kdo je ten nový kluk, kterého vzali do angažmá. Ale ze strany kolegů i pana režiséra jsem cítil velkou podporu.

 

V jakých dalších rolích byste rád na jevišti vystupoval, máte nějaké vysněné?

Žádné vysněné role nemám. Těším se na všechny role, které mi angažmá přinese. Jsem rozhodnut dát každé roli všechno, co umím. Ale upřímně, jednou bych si rád zahrál Hamleta.

 

Další role vás čeká v pohádce Královna Koloběžka První, máte vůbec rád pohádky?

Pohádky miluji a je skvělé, když tvůrci dokážou udělat pohádku, která osloví nejen děti, ale i dospělé.

Žil kdys kdes kluk, šel z Ovy do Opy.

Zřel dům a čte: ,,Es dé ó,“ a řve, ,,zde chci hrát!“ Hle Dan již stár! Já mlád! Tak hop a do hry šup. Tak jsem tu a vás zvu!

(Hádejte, kterého autora pohádek mám rád?)

Thornton Wilder
NAŠE MĚSTEČKO
Premiéra 15. 9. 2019
Sam Craig

Zdeněk Jirotka
SATURNIN
Premiéra: 20. ledna 2019
Milouš

Jan Werich
KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA PRVNÍ
Premiéra 3. 11. 2019
Kobylkář, Vrabec, Sluha krále

Petr Schulhoff, Richard Otradovec
ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU
premiéra 13. 9. 2020
René Novák

Alexis Michalik
EDMOND
Premiéra 15. 11. 2020
Jean Coquelin

Partneři