Slezské divadlo Opava

Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

Jiří Přibyl ve Slezském divadle Opava hostuje v opeře Nápoj lásky (premiéra 21.6.2015) v roli mastičkáře Dulcamary.

Narozen 1975 v Táboře.

V roce 1995 po ukončení střední školy začal soukromě studovat zpěv u Václava Zítka.

V letech 1996 – 2009 byl členem sboru Národního divadla v Praze, kde začal být záhy pověřován i malými sólistickými úkoly.

Sólistickou dráhu zahájil v roce 2003 v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde j. h. nastudoval roli Toma ve Verdiho Maškarním plese. S libereckým divadlem spolupracuje dosud. Vysoupil zde jako Banco ve Verdiho Macbethovi, Fiesco ve Verdiho Simonu Boccanegrovi, Padre Guardiana ve Verdiho Síle osudu, Marbuel v Dvořákově Čertovi a Káče, Vodník v Dvořákově Rusalce, Kašpar ve Weberově Čarostřelci a především jako titulní Massenetův Don Quichotte.

Od roku 2006 hostuje v Divadle J. K.Tyla v Plzni. Představil se zde jako Montano ve Verdiho Othellovi, Bertran v Čajkovského Panně Orleánské a Kníže Galický v Borodinově Knížeti Igorovi.

Od ledna 2009 je sólistou Moravského divadla Olomouc, kde vytvořil řadu rolí nejen operních ale i operetních a muzikálových. Uvedl se zde rolí Žalářníka v Tarantově inscenaci Smetanova Daliborova, který byl uveden ve zcela novém překladu, dále vytvořil Dona Alfonsa v Mozartově opeře Cosí fan tutte s Nohavicovým vtipně přbásněným libretem, Zunigu v Bizetově Carmen, Kecala ve Smetanově Prodané nevěstě, Gremina v Čajkovského Evženu Oněginovi, Dulcamaru v Donizettiho Nápoji lásky, Raimonda v Lucii di Lammemore téhož, Otce ve světové premiéře Pololáníkovy opery Noc plná světla.

Na podzim 2010 reprezentoval Českou republiku rolí Otce Palouckého ve Smetanově Hubičce na 59. ročníku Wexford opera festival v Irsku.

Partneři