Slezské divadlo Opava

Lenka Pavlovič

Lenka Pavlovič

Sopranistka Lenka Pavlovič se narodila 19. ledna 1986 v Českých Budějovicích. Zpěv začala studovat v roce 1993 na ZUŠ v Třeboni u Mgr. Stanislavy Blažíčkové. Dále ve studiu pokračovala na Církevní konzervatoři v Bratislavě pod vedením Mgr. Evy Malatincové, PhD. (2002 – 2009).

V roce 2009 byla přijata na Hudební fakultu AMU v Praze do třídy Mgr. Heleny Kaupové. V roce 2011 si své pěvecké vzdělání rozšířila na Privatuniversität Wien u americké sopranistky Julie Conwell.

Od roku 2011 nastoupila do magisterského programu Hudební fakulty AMU do třídy Vladimíra Doležala. Na podzim téhož roku se zúčastnila 46. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala čestné uznání, cenu Beno Blachuta a cenu manželů Němcových za interpretaci árie Barče z opery Hubička B. Smetany.

V roce 2012 se představila pod vedením Petra Louženského v divadle DISK jako Julie v opeře J. A. Bendy Romeo a Julie. V únoru 2013 ztvárnila v libereckém Divadle F. X. Šaldy roli Adély ve Straussově operetě Netopýr, v říjnu pak Kuchtíka a 1. Žínku v Dvořákově Rusalce, obě díla pod taktovkou Františka Babického. V prosinci se představila ve Slezském divadle v Opavě jako Wally ve Straussově operetě Tiscíc a jedna noc.

V následujícím roce ji čeká debut ve Státní opeře Praha, kde pod taktovkou H. Griffithse a v režii Andrejse Žagarse ztvární postavu Mladého pastýře ve Wagnerově opeře Tannhäuser. V březnu se dále představí v Divadle F. X. Šaldy v Liberci jako Vanda v Polské krvi.

Partneři