Slezské divadlo Opava

Magda Málková

Magda Málková po studiích na brněnské konzervatoři u F. Hrabala začínala u nás v Opavě (1986-1990) a návštěvníci našeho divadla si ji určitě pamatují jako Carmen nebo Adalgisu v Normě. V roce 1991 nastupuje do angažmá v Olomouci, kde zpívá stěžejní role svého oboru – dramatický soprán. Hostuje ve Státní opeře Praha (Abigail – Nabucco, Turandot ve stejnojmenné Pucciniho opeře, Cizí kněžna – Dvořákova Rusalka, v opeře v Plzni (Turandot), v Janáčkově opeře v Brně (Abigail) a další. Za vrchol své kariéry pěvkyně považuje účast na Opernfestival Salzburger Kulturtage v říjnu 2008, kde se představila v titulní roli Pucciniho Turandot.

Ocenění: 1999 – hlavní cena Jednoty hudebního divadla „Libuška“ za roli Anežky ve Smetanových Dvou vdovách. Dvakrát nominace na CENU THÁLIE za role Abigaile (G. Verdi: Nabucco), Alžběta anglická (G. Donizetti: Maria Stuarda).

V Opavě v současnosti – jako jedna ze tří skvělých představitelek – vystupuje v roli Abigail / opera G. Verdiho Nabucco (premiéra 14. 10. 2012).

Partneři