Slezské divadlo Opava

Michal Pavel Vojta

Michal Pavel Vojta

Sólista opery – pan Michal Pavel Vojta odešel ze stálého angažmá v SDO v roce 2012, ale bude s námi dále spolupracovat jako host. Poslední premiérou v pevném úvazku byla role Ismaela v opeře Nabucco (premiéra 12. 10. 2012). V roce 2013 již pan Vojta nastudoval roli Jirky ve Dvořákově opeře Čert a Káča jako hostující umělec.

Pan Vojta v našem divadle nastudoval množství hlavních a titulních rolí. Návštěvníci divadla mohli obdivovat jeho pěvecký i herecký výkon např. v operách Prodaná nevěsta, Rusalka, Faust, Loupežníci, Trubadúr, Halka, Carmen, Bohéma, Samson a Dalila, a v operetách Cirkusová princezna, Vídeňská krev, Čardášová princezna, Giuditta, Paganini a spousta dalších.

Narozen:6. října 1965Absolvoval:Operní škola Vídeňské konzervatoře.Angažmá:Národní divadlo Moravskoslezské Ostrava.Státní opera Praha.Jihočeské divadlo České Budějovice.Výběr z rolí:Liberec – Trubadúr 2006. Role: Manrico.Liberec – Madame Butterfly 2006. Role: Pinkerton.Olomouc – Attila 2007. Role: Foresto.Angažmá ve Slezském divadle Opava od roku:2003Výběr z rolí v inscenacích Slezského divadla Opava:Loupežníci – Carlo Moor.Norma – Pollione.Don Giovanni – Ottavio.Tosca – Cavaradossi.Rusalka – Princ.Účinkování v zahraničí:Pravidelně – Kouzelná flétna, Carmina Burana, 9. symfonie Beethovenova
v Německu, Belgii, Holandsku, Švýcarsku a Francii.Četné operní koncerty.Získaná ocenění:Opavská Thálie 2005 za roli Prince v Rusalce.

Partneři