Slezské divadlo Opava

Nikolaj Někrassov

Absolvoval Akademii umění v Ufě (Rusko) v roce 1992. Je držitelem řady cen mezinárodních pěveckých soutěží (Toulouse,Glinka-Rusko). Od roku 2001 působí v České republice, stálé angažmá má v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Spolupracuje s divadly v Opavě, Liberci a Státní operou Praha. Podílí se na projektu AIDA MONUMENTAL OPERA ON FIRE.

Z rolí, které vytvořil v České republice: Evžen Oněgin – Evžen, Manon – Comte Des Grieux, Loupežníci – Francesco, Prodaná nevěsta – Mícha, Carmen – Escamillio, Aida – Amonasro, Norma – Oroveso, Iolanta – Robert, Plášť – Michelle, Kouzelná flétna – Papageno, Don Giovanni – Don Giovanni, Faust – Valentin, Piková dáma – Tomskij, La Bohéme – Marcello, Tosca – Scarpia.

Další operní repertoár: Figarova svatba – Figaro, Lazebník sevillský – Figaro, Rigoletto – Rigoletto, La Traviata – Germont, Piková dáma – Jeleckij, Mazepa – Mazepa a další.

Hostování v zahraničí: Ženeva, Mnichov, Kolín, Rotterdam, Brusel, Madrid, Paříž, Marseille, Toulouse, Budapešť, Washington, Chacago, Montreal, Toronto a další.

O dalších hostech naší opery napíšeme v následujících divadelních zápisnících.

V Opavě v současnosti vystupuje v roli Nabucca, krále babylonského / opera G. Verdiho Nabucco (premiéra 14. 10. 2012).

Partneři