Slezské divadlo Opava

Patryk Zamojski

Patryk Zamojski
  • balet

Narozen 30. března 1998 ve Wejherowu. Patryk zahájil profesionální taneční vzdělání na baldské škole v Gdaňsku ve věku 10 let. Kromě klasického baletu a lidového tance navštěvoval lekce hip hopu, street dance, akrobacie a současného tance. Zúčastnil se mnoha místních a národních tanečních soutěží a získal mimo jiné 4 zlaté a 2 stříbrné medaile v kategoriích: Hip Hop, Současný tanec a Různé taneční formy. Během svého pobytu v Polsku složil ve spolupráci se studiem Dora Dance část představení s názvem „Jiný svět“.

V 16 letech získal stipendium na Tring Park School for Performing Arts ve Velké Británii, kde pokračoval ve studiu tance se zaměřením na různé formy současného tance. V roce 2017 absolvoval tříletý program a získal národní diplom Trinity v profesionálním tanci.

Během studií měl to potěšení učit se mimo jiné: Pascale Autrand, Norbert De La Cruz III, Roberta Fontana, Maksim Woitiul, Ola Liashenko, Andrzej Marek Stasiewicz, Kacper Matuszewski, Anna Korneluk, Jakub Gręda.

Jako student měl příležitost vystupovat na pódiích, mimo jiné v Pobaltské opeře v Gdaňsku, v hudebním divadle v Gdyni, v Royal Albert Hall a v Sadler’s Wells v Londýně.
Po absolvování školy se Patrick připojil k Chrysalis London Dance Company pod vedením Jodi Blemings. S kapelou účinkoval v „Triple Bill“ pod názvem „SAVAGE“ v divadlech v Bracknellu a Londýně.
Dalším dobrodružstvím byl výlet do Lisabonu, kde měl to potěšení tančit s Quorum Ballet company ve hře „Rite of Spring – Made In China“. Další epizodou byla dvouměsíční spolupráce s polským tanečním divadlem a Jacekem Przybyłowiczem na hře „45“, která oslavila 45. výročí skupiny.

V současné době má Patryk Zamojski angažmá v baletu Slezského divadla v Opavě, kde tančí ve všech titulech oper, operet, muzikálů a baletů, které jsou na repertoáru Slezského divadla v Opavě. V celovečerním tanečním představení „ACTION MAN“ nastudoval v alternaci titulní roli Dava. V sezoně 20/21 pro video stream na sociální sítě internetu nastudoval s opavským baletem svou choreografickou premiéru „IDENTITIES“. Vede také kurzy na Akademii umění v Katovicích a je průvodcem The IntenZive Programme – workshopového programu zaměřeného na obecný rozvoj současných tanečníků.

Kromě tance Patryk miluje cestování, objevování a poznávání nových kultur a zvyků a psaní poezie.

Ve svých choreografiích se snaží spojit techniku současného tance / baletu s dynamikou a kvalitou pohybu převzatou z pouličních stylů, díky čemuž je jeho styl jedinečný. Jeho workshopy jsou zaměřeny na studium hledání a poznávání tanečního procítění uvnitř sebe, pro lepší poznání svého těla tak, aby se tanečník cítil přirozeně. Místo zadané klasické, předdefinované choreografie poskytuje velkou svobodu vyjádřit se svým pohybem a věnuje velkou pozornost improvizaci, protože věří, že tanec jako forma komunikace a zprostředkování obsahu je pravdivý pouze tehdy, když vychází zevnitř.

Partneři