Slezské divadlo Opava

Roman Harok

Roman Harok

Již během studií na ostravské konzervatoři hostoval v Divadle Petra Bezruče, v Národním divadle moravskoslezském i v Divadle loutek. První angažmá získal v Divadle Petra Bezruče a během pěti sezón v něm hrál téměř dvě desítky činoherních rolí. Současně hostoval v operetním souboru NDM a od sezóny 2004/2005 se stal jejím sólistou. V souboru operety a muzikálu působí dodnes. Ztvárnil řadu operetních i muzikálových rolí, např. Gustava v Zemi úsměvů, titulní postavu v muzikálu Limonádový Joe, nebo titulní roli Josefa ve světoznámém muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

V opeře NDM nastudoval roli námořního důstojníka Enrica Piselliho v operetě Noc v Benátkách. V našem divadle účinkoval v operetě Boccaccio v roli prince Pietra. V současnosti hostuje v operetách Perly panny Serafínky v roli Toníčka a v inscenaci Hledám děvče na googie woogie v roli Pavla Zemanského.

Kromě herectví a zpěvu se věnuje dabingové profesi, moderování společenských akcí a příležitostně spolupracuje s ostravským studiem České televize.

Partneři