Slezské divadlo Opava

Simona Mrázová

Simona Mrázová

Simona Mrázová pochází ze Zlína, kde také navštěvovala tamější ZUŠ v oboru klavír a sólový zpěv. Byla členkou dětského pěveckého sboru Cantica Zlín.

V roce 2010 absolvovala Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě u MgA. Marianny Pillárové. Nyní je studentkou 5. ročníku Fakulty umění Ostravské univerzity u Elišky Pappové.

V roce 2008 hostovala v NDM jako Barbarina ve Figarově svatbě od W. A. Mozarta. V roce 2010 poté hostovala ve Štátném divadle v Košicích v roli Cherubina ve stejnojmenné opeře. V NDM dále ztvárnila tyto role: Minerva v Orfeovi v podsvětí od Jaquese Offenbach, Karolka v Její Pastorkyni od Leoše Janáčka, Glaša v Káti Kabanové od Leoše Janáčka, Ciboletta v Noci v Benátkách od Johanna Strausse, Kocourek Mourek v muzikálu Mrazík od Borise Urbánka. Pro studentský projekt Don Giovanni v opeře Slaske v Bytomi nastudovala roli Donny Elvíry. Ve Slezkém divadle v Opavě účinkuje v inscenacích Nabucco od Giuseppe Verdiho jako Fenena,Čert a Káča od Antonína Dvořáka jako Káča a Tisíc a jedna noc od Johanna Strausse jako Zoraida.

Spolupracuje s Janáčkovou Filharmonií Ostrava, kde jako sólistka vystoupila v sopránovém sólu 4. Symfonie Gustava Mahlera. Na festivalu Janáčkův Máj zpívala Pribaoutki od Igora Stravinského.

Spolupracuje se soudobými skladateli Milanem Báchorkem a Pavlem Helebrandem (Evangelium podle houslí- role Máří Magdaléna, Jesličky sv. Františka- role sv. Klára).

V roce 2014 bude koncertovat s Filharmonií Bohuslava Martinů v rámci festivalu Talentinum a jako stipendistka se bude účastnit Wagnerovského festivalu v Bayreuthu.

Partneři