Slezské divadlo Opava

Soňa Křepelová

Soňa Křepelová

narozena v Litoměřicích.

2017–2020 VOŠ herecká v Praze
2019–2020 angažmá v Západočeském divadle v Chebu
2020 Slezské divadlo Opava

Jaká byla vaše cesta k herectví a do Slezského divadla Opava?

Moje cesta k herectví byla zarostlá trním, takže jsem ji nejdříve přehlédla a minula, ale po několika letech jsem na tu odbočku znovu natrefila, tentokrát se do toho trní vrhla, prosekala se jím, krok po kroku ji poznávám a těším se, co mě na ní ještě čeká. Je to dobrodružství.

Cesta do Slezského divadla vedla z Prahy přes Cheb do Opavy. Mám ráda výzvy, i když na D1 někdy zažívám psychicky náročnější zkoušky, než jsou zkoušky nových rolí a inscenací 😊

Co vám pomáhá sžít se s postavou?

Empatie a porozumění. Zároveň potřebuji být uvolněná a soustředěná, abych dokázala žít život postavy v daném okamžiku a v dané situaci. Stále se to učím.

Máte nějaké divadelní sny?

Být herečka byl a je jeden z mých životních snů a jsem šťastná, že ho nyní žiji. Přeji si ho žít dál, získávat další a další zkušenosti, profesně se posouvat, získat na jevišti klid a nadhled a užívat si to.

Čemu jinému se kromě divadla ještě věnujete?

Snažím se žít svůj reálný život plnohodnotně a v rovnováze. Trávit čas sama se sebou, s rodiči a přáteli. A to jak aktivně, tak i v klidu.

Myslela jste někdy na to, co byste dělala, kdybyste se nestala herečkou?

Já na to nemyslela, já to zažila a částečně žiju stále, protože mám vedle tvůrčích divadelních aktivit i práci na částečný úvazek v úplně jiném oboru, ze kterého jsem před lety odešla. A kombinace těchto dvou naprosto odlišných profesí mi aktuálně vyhovuje.

David Walliams
BABIČKA DRSŇAČKA
Premiéra: 18. listopadu 2018
Máma

Edmond Rostand
CYRANO Z BERGERACU
Premiéra 30. 1. 2022
Roxana

Neal Foster
ZA DVEŘMI KANCELÁŘÍ
Premiéra 20. 3. 2022
Ellie Youngová

N. V. Gogol
REVIZOR
Premiéra 22. 5. 2022
Anna Andrejevna, hejtmanova žena

Eric Assous
MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD
Premiéra 11. 9. 2022
Alice

Partneři