Slezské divadlo Opava

Soňa Křepelová

Soňa Křepelová

narozena v Litoměřicích.

2017–2020 VOŠ herecká v Praze
2019–2020 angažmá v Západočeském divadle v Chebu
2020 Slezské divadlo Opava

Jaká byla vaše cesta k herectví a do Slezského divadla Opava?

Moje cesta k herectví byla zarostlá trním, takže jsem ji nejdříve přehlédla a minula, ale po několika letech jsem na tu odbočku znovu natrefila, tentokrát se do toho trní vrhla, prosekala se jím, krok po kroku ji poznávám a těším se, co mě na ní ještě čeká. Je to dobrodružství.

Cesta do Slezského divadla vedla z Prahy přes Cheb do Opavy. Mám ráda výzvy, i když na D1 někdy zažívám psychicky náročnější zkoušky, než jsou zkoušky nových rolí a inscenací 😊

Co vám pomáhá sžít se s postavou?

Empatie a porozumění. Zároveň potřebuji být uvolněná a soustředěná, abych dokázala žít život postavy v daném okamžiku a v dané situaci. Stále se to učím.

Máte nějaké divadelní sny?

Být herečka byl a je jeden z mých životních snů a jsem šťastná, že ho nyní žiji. Přeji si ho žít dál, získávat další a další zkušenosti, profesně se posouvat, získat na jevišti klid a nadhled a užívat si to.

Čemu jinému se kromě divadla ještě věnujete?

Snažím se žít svůj reálný život plnohodnotně a v rovnováze. Trávit čas sama se sebou, s rodiči a přáteli. A to jak aktivně, tak i v klidu.

Myslela jste někdy na to, co byste dělala, kdybyste se nestala herečkou?

Já na to nemyslela, já to zažila a částečně žiju stále, protože mám vedle tvůrčích divadelních aktivit i práci na částečný úvazek v úplně jiném oboru, ze kterého jsem před lety odešla. A kombinace těchto dvou naprosto odlišných profesí mi aktuálně vyhovuje.

David Walliams
BABIČKA DRSŇAČKA
Premiéra: 18. listopadu 2018
Máma

Eric Assous
MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD
Premiéra 11. 9. 2022
Alice

Partneři