Slezské divadlo Opava

Tereza Bartošová

Tereza Bartošová

Častokrát nevycházím z údivu ze svých vlastních reakcí a pokouším se „zapisovat“ si je do hlavy, abych je jednou mohla na jevišti použít. Jen nevím, jestli do komedie nebo tragédie.

Narozena 6. 6. v 6 hodin ráno před více než dvaceti lety v Ostravě

2005–2011 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
2011 Slezské divadlo Opava

 

Jaká byla vaše cesta k herectví a do Slezského divadla Opava?

Klikatá, ale nakonec vše vyšlo, jak mělo, čemuž jsem opravdu ráda. Byla jsem přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během studií jsem hostovala v divadlech Moravskoslezského kraje a nakonec jsem se přihlásila na konkurz do inscenace Úklady a láska, který vypsalo Slezského divadlo v Opavě. Režisér dané inscenace si mě sice tehdy nevybral, ale o několik měsíců později bývalý šéf činohry Roman Groszmann režíroval inscenaci Pidimuž, a jelikož jsem ho na konkurzu zaujala, kontaktoval mě a nabídl mi hostování. A už jsem tady ráda zůstala.

 

Co vám pomáhá sžít se s postavou?

Život.

 

Na kterou roli vzpomínáte nejraději a proč?

Vzpomínám na všechny role a sezóny. A proč? Čas od času si dělám v hlavě takový vnitřní audit. Postupně projedu sezóny, podívám se na fotky, zavzpomínám na kolegy, kteří už u nás nejsou, režiséry, na danou práci a dané životní období. Pokouším se pro sebe zhodnotit, co fungovalo, nefungovalo a proč.

 

Čemu jinému se  kromě divadla ještě věnujete?

Velmi intenzivně pracuji na zpěvu, snažím se každý týden jezdit do Ostravy k učitelce zpěvu Táni Wajs. Ona a úžasný hudebník Jirka  Foltýn mi pomohli objevit novou vášeň – HUDBU. Už dříve jsem snila o tom, že budu mít kapelu, budu zpívat a věnovat se hudbě, ale neměla jsem k tomu odvahu. Říkala jsem si, že nejsem na takové úrovni, na jaké bych měla být, a často jsem o sobě pochybovala. Teď mám ty nejlepší učitele a pracuji na tom, abych se v hudbě stále zdokonalovala. S Jirkou Foltýnem a jeho kapelou hrajeme na různých kulturních akcích, svatbách a vystoupeních, je to k divadlu úžasné zpestření a relax.

 

Myslela jste někdy na to, co byste dělala, kdybyste se nestala herečkou?

Byla bych psem v naší domácnosti.

 

K. J. Erben
KYTICE
premiéra 18. 3. 2018
Bětka, dcera
Maska

David Walliams
BABIČKA DRSŇAČKA
Premiéra: 18. listopadu 2018
Máma

Zdeněk Jirotka
SATURNIN
Premiéra: 20. ledna 2019
Barbora

Ray a Michael Cooneyovi
TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH
Premiéra: 19. května 2019
Linda – Tomova žena

Thornton Wilder
NAŠE MĚSTEČKO
Premiéra 15. 9. 2019
Emílie Webbová

Arnošt Goldflam
DÁMSKÁ ŠATNA
Premiéra 10. 11. 2019
Klára

Petr Schulhoff, Richard Otradovec
ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU
premiéra 13. 9. 2020
Janička, Tmavovláska

Partneři