Slezské divadlo Opava

Tereza Bartošová

Tereza Bartošová

Častokrát nevycházím z údivu ze svých vlastních reakcí a pokouším se „zapisovat“ si je do hlavy, abych je jednou mohla na jevišti použít. Jen nevím, jestli do komedie nebo tragédie.

Narozena 6. 6. v 6 hodin ráno před více než dvaceti lety v Ostravě

2005–2011 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
2011 Slezské divadlo Opava

 

Jaká byla vaše cesta k herectví a do Slezského divadla Opava?

Klikatá, ale nakonec vše vyšlo, jak mělo, čemuž jsem opravdu ráda. Byla jsem přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během studií jsem hostovala v divadlech Moravskoslezského kraje a nakonec jsem se přihlásila na konkurz do inscenace Úklady a láska, který vypsalo Slezského divadlo v Opavě. Režisér dané inscenace si mě sice tehdy nevybral, ale o několik měsíců později bývalý šéf činohry Roman Groszmann režíroval inscenaci Pidimuž, a jelikož jsem ho na konkurzu zaujala, kontaktoval mě a nabídl mi hostování. A už jsem tady ráda zůstala.

 

Co vám pomáhá sžít se s postavou?

Život.

 

Na kterou roli vzpomínáte nejraději a proč?

Vzpomínám na všechny role a sezóny. A proč? Čas od času si dělám v hlavě takový vnitřní audit. Postupně projedu sezóny, podívám se na fotky, zavzpomínám na kolegy, kteří už u nás nejsou, režiséry, na danou práci a dané životní období. Pokouším se pro sebe zhodnotit, co fungovalo, nefungovalo a proč.

 

Čemu jinému se  kromě divadla ještě věnujete?

Velmi intenzivně pracuji na zpěvu, snažím se každý týden jezdit do Ostravy k učitelce zpěvu Táni Wajs. Ona a úžasný hudebník Jirka  Foltýn mi pomohli objevit novou vášeň – HUDBU. Už dříve jsem snila o tom, že budu mít kapelu, budu zpívat a věnovat se hudbě, ale neměla jsem k tomu odvahu. Říkala jsem si, že nejsem na takové úrovni, na jaké bych měla být, a často jsem o sobě pochybovala. Teď mám ty nejlepší učitele a pracuji na tom, abych se v hudbě stále zdokonalovala. S Jirkou Foltýnem a jeho kapelou hrajeme na různých kulturních akcích, svatbách a vystoupeních, je to k divadlu úžasné zpestření a relax.

 

Myslela jste někdy na to, co byste dělala, kdybyste se nestala herečkou?

Byla bych psem v naší domácnosti.

 

David Walliams
BABIČKA DRSŇAČKA
Premiéra: 18. listopadu 2018
Máma

Jan Karafiát
BROUČCI
Beruška

Robin Hawdon
Dokonalá svatba
Julie

Karel Čapek
Věc Makropulos
Komorná

Partneři