Slezské divadlo Opava

Vladimíra Vokůrková

Vladimíra Vokůrková

(*1988)

Vladimíra Vokůrková, za svobodna Čapková, se narodila do velké herecké rodiny Čapků (maminka Marcela a tatínek Vladimír působí desítky let v ostravských divadlech, bratranci a jejich příbuzní jsou také profesionálními herci, takže celkově bychom mohli mluvit o více než deseti lidech, kteří jsou s tímto divadelním klanem spojeni).

Vladimíra vystudovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, během studia hostovala v Divadle Petra Bezruče, v Komorní scéně Aréna a v Národním divadle moravskoslezském. Hned po maturitě přijala angažmá v jihlavském Horáckém divadle, ve kterém setrvala přesně deset let. Nazkoušela zde více než padesát různých rolí, získala několik diváckých/divadelních cen a seznámila se zde s manželem (Richardem Vokůrkou). Když se jim narodili synové Mikeš a Eliáš, přestěhovali se do Prahy.

Během mateřské dovolené hostovala Vladimíra např. v pražském Divadle Na Prádle a vedla s manželem kurzy herecké improvizace pro veřejnost (Divadlo ProCity). Nabídku opavského divadla přijala velmi ráda, protože se toužila vrátit do milovaného kraje a rodné Ostravy.

Celoživotně se Vladimíra věnuje pohybu, takže jí není cizí tanec, atletika, akrobacie na závěsných šálách a další aktivity, které ráda využívá v divadle i mimo něj. Několik let byla součástí divadelní improvizační skupiny. Ráda přijímá výzvy a učí se nové věci. Čistě „pro zajímavost“ a „študýrku“ si vyzkoušela několik běžných povolání (prodavačka, chůva v dětské skupině atp.). Má ráda společnost lidí, ale také je velmi ráda sama se sebou. Je to noční sova, která miluje východy slunce a žije podle hesel „Vše je otázkou priorit.“ a „Buďto ležím nebo běžím!“.

Peter Shaffer
Černá komedie
Clea

Robin Hawdon
Dokonalá svatba
Rachel, nevěsta

David Walliams
Babička drsňačka
Učitelka, Policistka, Vokalistka

Eric Assous
Můj nejlepší kamarád
Alice

 

Partneři