Slezské divadlo Opava

Premiéra Bohémy publikum nezklamala

Jitka Hrušková, Deník, 19. února 2010

Opava / Po třinácti letech se na prkna Slezského divadla vrátila Bohéma v plné kráse.
Režisér Ladislav Štros postavil inscenaci velmi účelně pouze s jednou přestávkou a navrhl k tomu náznakovou scénu, odpovídající duchu hry i možnostem jeviště. Účinkující vybral dobře a premiérové obsazení bude vystupovat i během repríz, protože inscenace není alternovaná.

Dvě milenecké dvojice ztvárňující Michal Pavel Vojta (Rudolf) s Katarínou Jordou Kramolišovou (Mimi) a Nikolay Někrasov (Marcello) s Terezou Kaveckou (Musetta). Obě zmíněné dámy vtiskly svým operním postavám v rámci možností i herecký náboj. V tomto směru má situaci přece je jednodušší Tereza Kavecká, jejíž kurtizána Musetta hýří temperamentem, kdežto Mimi je tichá, mírná a něžná vyšívačka.

Obě představitelky si výkřiky „Bravo“ při děrovačce plně zasloužily, ale pozadu rozhodně nezůstali jejich jevištní partneři ani další účinkující. Dokladem přijetí Bohémy při premiéře byl závěrečný potlesk diváků ve stoje, což hovoří samo za sebe.

Pokud i vy si chcete vychutnat návrat této krásné opery, pak máte možnost v několika nejbližších termínech: 25. února, 3., 16. a 19. března.

Bohéma

  • Žánr: Opera
  • Autor: Giacomo Puccini
  • Dirigent: Damiano Binetti
  • Režie: Ladislav Štros j.h.
  • Premiéra: 14. 2. 2010

Partneři