Slezské divadlo Opava

Rašilov natáčel v Opavě

(tep), Region Opavsko 29. 1. 2019

Opava Slezské divadlo minulou středu obsadili známí herci. Saša Rašilov, Vilma Cibulková či Vlastina Svátková zde natáčeli celovečerní film podle skutečné události s pracovním názvem Tanec pro lásku. První klapka padla v Opavě a snímek bude hotový přibližně za rok.

Filmaři obsadili divadlo

V Opavě se natáčel nový film o baletce

Opava Baletní představení trochu jinak a bez diváků. Takto vypadalo natáčení celovečerního snímku s pracovním názvem Tanec pro lásku, které se téměř nepozorovaně uskutečnilo minulou středu ve Slezském divadle. První klapka nového filmu, ve kterém hraje například Saša Rašilov, Vilma Cibulková či Vlastina Svátková, padla právě v Opavě.
za záměrem natočit ve Slezském divadle celovečerní film stojí rodačka z Opavy Pavla Šindlářová, která je spolumajitelkou produkční společnosti PAL Production. Jak sama říká, jejím záměrem je točit filmy inspirované skutečnými životními příběhy. Takový má být i snímek s prozatím pracovním názvem Tanec pro lásku, který vychází z literární předlohy románu Calaway české autorky Zory Castillo. O čem snímek bude? „Osiřelá dívka Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak se život s ním stane peklem a Elizabeth musí bojovat o vlastní přežití. Během jediného okamžiku se z krásné ženy stane zrůda bez tváře a budoucnosti,“ nastiňuje Pavla Šindlářová na webových stránkách společnosti a dodává: „Film Tanec pro lásku ponese poselství o tom, že není nutné přijímat vše, co nám život nadělí s pokorou, ale právě kvůli lásce k sobě samému je zkrátka potřeba sebrat veškerou odvahu a čelit několikanásobně většímu nepříteli. Je to příběh o skutečných lidech a jejich neskutečných osudech.“
Hlavní roli baletky Elizabeth ztvární slovenská herečka Vlastina Svátková. Mimo ni se mohou diváci těšit například na Vilmu Cibulkovou nebo Sašu Rašilova. V Opavě se natáčelo jen ve Slezském divadle, v následujících dnech se štáb přesune do jiných částí republiky. Podle produkčního plánu by měl jít snímek do kin v lednu roku 2020.

Partneři