Slezské divadlo Opava

Opera Rigoletto získala sólistu Národního divadla

Sólista opery Národního divadla a bývalý sólista Státní opery Prahy, to je Oleg Korotkov, který se objeví v roli Sparafucile v opeře Rigoletto 8. října 2022 v 19 hod. ve Slezském divadle Opava.

Oleg Korotkov, jakožto laureát mnoha významných pěveckých soutěží, patří mezi špičky české operní scény. A jen v opeře Národního divadla se nezapomenutelně objevil v rolích jako Komtura (Mozart: Don Giovanni), Grigorise (Martinů: Řecké pašije) nebo Otec (Glass: Kráska a zvíře). Ze scény Státní opery si ho diváci pamatují jako Vodníka (Dvořák: Rusalka), Dulcamary (Donizetti: Nápoj lásky), Zachariáše (Verdi: Nabucco), Sarastra (Mozart: Kouzelná flétna) nebo Sparafucila (Verdi: Rigoletto). Právě tuto postavu provede i na pódiu Slezského divadla.

Co vás v mládí vedlo na prkna, která znamenají svět?

Vždy jsem chtěl zpívat, díval jsem se na televizi a poslouchal estrádní šansoniéry… zkrátka krásní lidé, krásné melodie, krásný svět…

Hrál jste někdy před tím nějakou postavu v opeře Rigoletto?

Postavu Sparafucila, kterou zpívám, znám už dlouho, dokonce jsem s ní začínal svou kariéru v opeře divadla v Jekatěrinburgu – chladný zabiják, lotr a bandita. Je to postava jako ze skutečného života.

Spolupracoval jste někdy dříve se Slezským divadlem Opava?

S divadlem v Opavě jsem zatím nespolupracoval, nejblíže jsem působil v Ostravě, kde jsem s režisérem Nekvasilem „dělal“ na řadě oper, a to, pokud mohu říct, na krásných a velmi úspěšných.

Na závěr bych rád řekl, že se těším, že se seznámím s novými kolegy a konečně poznám opavské obecenstvo, které u menších divadel bývá vždy vroucnější a aktivnější. Moc děkuji za pozvání, je to pro mě vždy čest.


ZDROJ: archiv Národní divadlo

RIGOLETTO

  • Žánr: Opera
  • Autor: Giuseppe Verdi, Fracesco Maria Piave
  • Dirigent: Vojtěch Spurný, Alena Jelínková
  • Režie: Jana Andělová Pletichová
  • Premiéra: 06. 3. 2022

Partneři