Slezské divadlo Opava

Rozloučení se sezónou a oslava léta – Slezské divadlo chystá letní scénu v městských sadech

Slezské divadlo Opava připravuje na 30. června a 1. července tři divadelní představení pod širým nebem, poprvé přímo v Opavě. Svou letní scénu totiž postaví v opavských městských sadech. Na programu bude francouzská činoherní komedie Můj nejlepší kamarád, pohádkový muzikál Popelka pro celou rodinu a divácky nesmírně oblíbená historická veselohra Noc na Karlštejně. Vstupenky jsou již v prodeji.

Do sadů! – tak se jmenuje akce Slezského divadla Opava, které oslaví konec sezóny a začátek prázdnin divadlem pod širým nebem.

„Tradičně jsme vždy na konci sezóny hrávali na zámku v Hradci nad Moravicí. Letos jsme se však rozhodli to našim divákům – a vlastně i nám – trošku ulehčit a zvolili jsme bližší, ale neméně příjemné prostředí městského parku,“ vysvětluje Nikol Kleindorfová z obchodního oddělení divadla.

Páteční večer se ponese v komediálním duchu. Důvtipná francouzská komedie Můj nejlepší kamarád je postavena na archetypu nenapravitelného lháře. Diváci na jevišti uvidí Jakuba Stránského, Daniela Volného, Soňu Křepelovou, Sabinu Muchovou a Andreu Zatloukalovou. V sobotu mohou do sadů na divadlo vyrazit i děti – hrát se bude pohádkový muzikál Popelka. A v sobotu ve 21 hodin vyvrcholí divadelní rozlučka se starou sezónou diváckým hitem, historickou veselohrou plnou známých písní Noc na Karlštejně.

Areál letní scény bude pro diváky otevřený vždy hodinu před začátkem představení a jeho součástí bude i gastro zóna s občerstvením. Vstupenky jsou v prodeji online a v Předprodeji divadla na Horním náměstí v Opavě.

Partneři