Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo Opava uvede komedii Ještě jednou, profesore

6. březen 2023, Opava

V neděli 19. března 2023 v 19 hod. uvede Slezské divadlo Opava premiéru hry Antonína Procházky Ještě jednou, profesore. Tuto bláznivou sci-fi komedii zhlédne opavské publikum v režii Romana Meluzína, v hlavní roli se objeví Martin Valouch.

Téma se zdá být jasné… Ivoš, poněkud vyhořelý vysokoškolský učitel, miluje ruskou literaturu. Chce romantiku a krásu. Znervózňují ho rafinované studentky a jeho žena raději běhá za kolegou. Do toho všeho však vstupuje virtuální svět, který umí zhmotnit sen o krásné dívce z 19. století aneb literární postavu z románu Vojna a mír.

Komedie podle mých zkušeností, kterých mám poměrně hodně, je ta nejtěžší disciplína, jaká může být. Protože je jistý humor autora, pak je humor interpretů a pak je humor publika. Takže musíme doufat v to, že všechny tyto tři humory se spojí a ten smích v hledišti zazní,“ říká o komedii samotný režisér Roman Meluzín, který dodává: „Komedie od pana Procházky je dobře napsaná, ale je potřeba ji správně vystavět, aby fungovala. Samotný základ věci je velmi řemeslný a idea je poměrně jednoznačná: člověk – obzvlášť chlap, který se ocitne ve středním věku, době mezi psem a vlkem, kdy není už noc, ale ani svítání, má zvláštní pohnutí, že ještě musí něco stihnout. A toto je profesor Ivoš, který má také nutkání, že ještě musí něco stihnout, aby se poté přesvědčil, že co nestihl ve správný čas, který nám život k tomu určil, tak se už stihnout nedá.“

V hlavní roli Ivoše se objeví Martin Valouch, krásnou Natašu hraje Andrea Zatloukalová, roli Emy se zhostí Kamila Srubková. V dalších rolích: Pavel Zavadil (Daniel), Barbora Šebestíková (Katka), Jakub Stránský (Ota), Anna Bazgerová j. h. (Duňaša), Vladimíra Vokůrková (Julie), Michal Stalmach (Bolkonskij), Jiří Hába (Libor) a Richard Vokůrka (policista).

Přijměte pozvání na zkoušky v rámci generálkového týdne:

  • Úterý 14. března: 18.00–22.00 hod.
  • Středa 15. března: 9.00–14.00 hod.
  • Čtvrtek 16. března: 9.00–14.00 hod.
  • Pátek 17. března: 10.00–14.00 hod.
  • Sobota 18. března (veřejná generálka): v 10 hod.

V případě zájmu nás kontaktujte:
Barbora Šenfeldová (Public Relations): senfeldova@divadlo-opava.cz / 724 091 113
Alžběta Matoušková (Dramaturgyně činohry): dramaturgie@divadlo-opava.cz / 724 984 208

 Kontakt pro média:
Mgr. Barbora Šenfeldová
mobil: (+420) 724 091 113 / e-mail: senfeldova@divadlo-opava.cz
web: www.divadlo-opava.cz

Partneři