Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo otevírá

(tep), Region, 19. 5. 2020

Připravena jsou operní i činoherní představení

Opava – Po více než dvouměsíční pauze, kdy se dveře Slezského divadla ze dne na den uzavřely, se začíná blýskat na lepší časy. Diváci se mohou v průběhu května a června těšit na následující akce, která vám níže představíme.

„Situace se každým dnem zlepšuje, ale na běžný chod divadla si ještě nějakou chvíli počkáme. V divadle se připravujeme na dlouho očekávané znovuotevření a rádi bychom vás informovali o novinkách z poslední doby,“ říká za Slezské divadlo Jana Reichelová. V pondělí 25. května se odehraje komponovaný večer s názvem Jedem dál, který nabídne ochutnávky z operních, baletních anebo činoherních premiér. A na co se mohou diváci těšit? „Na árie z Rigoletta či Polské krve, humorné scénky ze hry Zítra to roztočíme, drahoušku nebo akci a tanec v baletním představení Action man,“ vypočítává Reichelová.

Pro milovníky opery budou přichystána již tradiční nedělní Matiné, tentokrát na jevišti. Do divadla srdečně zve známá dvojice – klavíristka Libuše Vondráčková a moderátor Evžen Trupar. V neděli 31. května v 10 hodin sólisté opery zpestří divákům dopoledne příjemnými melodiemi z operetního a písňového repertoáru. O dva týdny později v neděli 14. června zahrají výborní sóloví hráči orchestru a zatančí členové balatu. Příznivci činohry mohou dorazit 9. června v 19 hodin na inscenaci Strašlivé Čechy, děsná Morava. „Divákům nabídneme humorně pojaté pověsti od významného autora Přemysla Ruta a scénické čtení s Jakubem Stránským. A děti mohou vzít diváci s sebou!“ zve Jana Reichelová. Zároveň připomíná, že všechna představení budou probíhat za dodržení bezpečnostních opatření. Mezi diváky budou muset být dvoumetrové odstupy, nezbytné jsou také roušky v hledišti.

Partneři