Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo pozve diváky do Dámské šatny

8. 11. 2019, (jen), 5 plus 2 – Bruntálsko a Opavsko

Opava – Nahlédnout pomyslně do míst, kam se běžní lidé nedostanou, umožní divadelní představení Dámská šatna, kterou uvede Slezské divadlo premiérově v neděli 10. listopadu v 19 hodin. Režie hry z pera Arnošta Goldflama se ujal Roman Groszmann.

Jak název napovídá, diváci se díky představení dostanou do divadelní šatny, místnosti, kde se každodenně scházejí herečky, kamarádky, kolegyně, ale i soupeřky, kde se chystají nejen na všední kolotoč představení a zkoušek, ale kde se hlavně potkávají jejich jedinečné osudy.

Goldflam napsal hru v roce 2005 na míru herečkám Klicperova divadla Hradec Králové. „Dámská šatna je středobod, mlýn, duše, pranýř divadla a též jeho obraz. Pár chvil v dámské šatně vám řekne o divadle víc než sto kritik a článků,“ říká Goldflam o svém díle. Původní inscenace režírovaná samotným autorem zaznamenala v Hradci úspěch, držela se na repertoáru devět let.

Ve Slezském divadle v Opavě budou Dámskou šatnu obývat čtyři herečky zdejšího činoherního souboru: Hana Vaňková, Ivana Lebedová, Kamila Srubková a Tereza Bartošová.

Dámská šatna

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Arnošt Goldflam
  • Režie: Roman Groszmann
  • Premiéra: 10. 11. 2019

Partneři