Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo připravilo pořad Jedeme dál!

Martin Jiroušek, MF Dnes – Moravskoslezský deník, 23. 5. 2020

OPAVA Na rozdíl od ostravských profesionálních scén říká Slezské divadlo v Opavě Jedeme dál! Stejnojmenným komponovaným pořadem přivítá po delší pauze první diváky v pondělí večer. Program bude zatím skromný, přesto umožní aspoň částečný návrat k provozu.

„Po více než dvouměsíční odmlce, kdy se dveře Slezského divadla Opava ze dne na den uzavřely, věříme, že se začíná blýskat na lepší časy,“ řekla Jana Reichelová ze sekretariátu divadla. Situace se podle ní každým dnem zlepšuje, přesto ještě nelze hovořit o běžném chodu scény. „V pořadu Jedeme dál! nabídneme ochutnávky z operních, baletních i činoherních premiér. Diváci se mohou těšit na árie z Rigoletta či Polské krve, humorné scénky ze hry Zítra to roztočíme, drahoušku nebo akci a tanec v baletním představení Action man. Na běžný chod divadla si sice ještě nějakou chvíli počkáme, přesto se intenzivně připravujeme na jeho dlouho očekávané znovuotevření,“ dodala Reichelová.

Nezůstane ale jen u jednoho pořadu, do konce měsíce ještě čeká na milovníky opery tradiční Matiné, jímž bude provázet oblíbená dvojice – klavíristka Libuše Vondráčková a moderátor Evžen Trupar. V neděli 31. května v 10 hodin tak vystoupí sólisté opery s melodiemi operetního a písňového repertoáru.

„Za čtrnáct dní opět v 10 hodin zahrají naši výborní sóloví hráči orchestru a zatančí členové baletu. Na 9. června pak chystáme atraktivní pořad Strašlivé Čechy, děsná Morava. Půjde o činoherní večer, ve kterém divákům nabídneme humorně pojaté pověsti od významného autora Přemysla Ruta,“ dodala Reichelová. Tento večer, vhodný pro rodiče s dětmi, začne v 19 hodin a jeho součástí bude scénické čtení s Jakubem Stránským.

Uvedená představení se budou konat za bezpečnostních opatření, divadlo bude dbát na dodržování předepsaných rozestupů a užití roušek u diváků v hledišti.

Partneři