Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo připravuje premiéru operety Polská krev

PR, MARIA TUSI, OperaPlus, 21. 4. 2022

V režii Dominika Beneše uvede Slezské divadlo v neděli 24. dubna v 19:00 hodin premiéru známé české operety Polská krev. Opereta od českého skladatele Oskara Nedbala měla premiéru v roce 1913 ve Vídni a stala se jedním z nejhranějších českých titulů svého žánru. Polská krev se dočkala také dvou filmových adaptací, což jen dále svědčí o její popularitě.

Oskar Nedbal: Polská krev (zdroj Slezské divadlo Opava)

Autorem libreta je Leo Stein, který při psaní vycházel z Puškinovy povídky Slečna selka. Opereta tak v sobě spojuje ruskou předlohu, polské prostředí, rakouské libreto a českou hudbu. Divákům nabídne nejenom známé melodie, mimo jiné Jste kavalír, to vím, Jsem diplomat, Dobrá že víla tě posílá k nám a další, ale i mnoho humorných situací.

Příběh sleduje rozmařilého polského hraběte Baranského, kterému napraví hlavu i bankrotující hospodářství rázná Helena Zarembová v přestrojení za vesničanku.

Inscenační tým se kromě režiséra Dominika Beneše skládá z dirigentů Tomáše Hanáka a Petra Šumníka, autorkou scény a návrhu kostýmů je Zuzana Přidalová, choreografii připravil Martin Tomsa. V hlavních rolích se představí Dalibor Hrda, Jiří Přibyl, Barbora Čechová, Denisa Bílá, Juraj Nociar, Peter Malý, MgA. Tereza Kavecká či Anita Jirovská.

Zdroj:  Slezské divadlo připravuje premiéru operety Polská krev | OperaPlus

 

POLSKÁ KREV

  • Žánr: Opereta
  • Autor: Oskar Nedbal, Leo Stein
  • Dirigent: Tomáš Hanák, , Petr Šumník
  • Režie: Dominik Beneš
  • Premiéra: 24. 4. 2022

Partneři