Slezské divadlo Opava

Světový muzikál Sound of Music

12. květen 2023, Opava

Jako svou poslední premiérovanou inscenaci letošní sezóny uvede Slezské divadlo Opava slavný muzikál Za zvuků hudby (Sound of Music). Tento velkolepý hudební kus patří ke skvostům broadwayské divadelní scény a jeho filmové zpracování z roku 1965 získalo deset nominací na Oscara, přičemž pět z nich skutečně získal. Slezské divadla Opava toto dílo dvojice Richard Rodgers a Oscar Hammerstein II uvede v premiéře již v neděli 28. května v 19 hod. v režii Romana Štolpy, pod taktovkou Františka Šterbáka a v choreografii Tomáše Kuťáka.  

Samotný děj je inspirovaný životním příběhem Marie, postulantky Nonnberského kláštera, a barona von Trappa, kapitána rakousko-uherského námořnictva, které nepředvídatelnost osudu svedla dohromady. Způsob, jakým se vypořádávají se vztahem k Bohu, vlasti i sobě samým, vnáší naději a lásku do nelehkého období první poloviny 20. století v Rakousku.

V zahraničí je to jeden z nejznámějších muzikálů, protože se na něm děti na základních školách učí zpívat a lásce k hudbě. A i když je to na základě skutečné události, kterou zažila česká dívka, tak je velmi škoda, že se u nás více nehraje. Po hudebním divadle v Karlíně je Opava druhé divadlo, které v Česku tento muzikál uvádí,“ prozradil režisér Roman Štolpa.

Pěvecké obsazení počítá se zcela neobvyklým počtem sedmi dětských rolí, čímž společně s hlavními postavami vytváří malý rodinný sbor. V opavském divadle tyto role budou primárně zpívat děti a studenti z Operně–muzikálového studia Terezy Kavecké při Slezském divadle Opava.

V hlavních rolích se objeví coby Marie Rainerová Radka Coufalová / Tereza Kavecká, postavu kapitána Georga von Trappa ztvární Roman Harok. Vedle již zmíněných sedmi dětských rolí se dále mohou diváci těšit na Katarínu Jordu-Kramolišovou / Šárku Maršálovou v roli abatyše, a postavu hospodyně Schmidtové hraje Ivana Lebedová / Kamila Srubková.

Přijměte pozvání na zkoušky v rámci generálkového týdne:
23. května v 18 hod.
24. května v 18 hod.
25. května v 18 hod.
26. května v 10 hod.
27. května v 10 hod. – VEŘEJNÁ GENERÁLKA

V případě zájmu nás kontaktujte:
Barbora Šenfeldová (Public Relations): senfeldova@divadlo-opava.cz / 724 091 113

Jana Andělová Pletichová (Zástupce šéfa opery): andelova.jana@seznam.cz / 724 984 214

 Kontakt pro média:
Mgr. Barbora Šenfeldová
mobil: (+420) 724 091 113 / e-mail: senfeldova@divadlo-opava.cz / web: www.divadlo-opava.cz

Partneři