Slezské divadlo Opava

Ukázky z naší opery Příhody lišky Bystroušky v režii Jany Andělové Pletichové jsou součástí expozice v hukvaldském domě Leoše Janáčka.

JANÁČKOVO PŮSOBENÍ V HUKVALDECH NA FRÝDECKO-MÍSTECKU PŘEDSTAVÍ NOVÁ INTERAKTIVNÍ EXPOZICE. Vznikla ve skladatelově hukvaldském domě, kde sídlí jeho památník. Návštěvníci mohou ve skladatelově domě zhlédnout historické interiéry v původní podobě. Nová expozice jim navíc přiblíží Janáčkův rodný kraj a hukvaldské přátele, skladatelovy inspirační podněty, folkloristickou činnost i zapisování nápěvků mluvy. Autorkou scénáře k výstavě je Jarmila Procházková, výtvarné řešení vytvořily výtvarnice Zuzana Strakošová a Pavla Strakošová. Součástí expozice jsou také ukázky z naší opery Příhody lišky Bystroušky v režii Jany Andělové Pletichové.

Slavnostní otevření expozice s názvem Leoš Janáček na Hukvaldech se konala 12. září 2019. Vernisáž zahájil významný janáčkovský interpret Ivo Kahánek, dále zazněly mužské sbory Leoše Janáčka v podání Pěveckého sdružení moravských učitelů za řízení sbormistra Jiřího Šimáčka.

Na snímku režisérka J. Andělová Pletichová s výtvarnicí P. Strakošovou a autorkou scénáře J. Procházkovou.

Příhody lišky Bystroušky

  • Žánr: Opera
  • Autor: Leoš Janáček
  • Dirigent: Marek Šedivý
  • Režie: Jana Andělová Pletichová
  • Premiéra: 22. 4. 2018

Fotogalerie:

Partneři