Slezské divadlo Opava

ZAHAJUJEME PRODEJ PŘEDPLATNÉHO NA SEZÓNU 2023-2024

Dvě světové premiéry, oslavy osmi set let od založení města Opavy a Rok české hudby – to jsou zásadní události, které nás čekají v nadcházející 218. sezóně. Ve středu 10. května jsme zahájili prodej předplatného pro stávající abonenty, od 16. června si mohou svá místa v hledišti rezervovat i noví zájemci o pravidelné návštěvy Slezského divadla. Dohromady vám nabídneme deset premiér z oblasti činohry, opery, operety, muzikálu i baletu a dvě zcela nové předplatitelské skupiny.

„Ojedinělou událostí v mezinárodním kontextu bude uvedení světové premiéry opery Dalinda. Dílo Gaetana Donizettiho z 1. poloviny 19. století bylo nedávno nalezeno a zrekonstruováno v italské Neapoli. Naší světové premiéře ve scénické podobě bude předcházet poloscénické uvedení v berlínském Konzerthausu. Dále tato zatím neznámá opera zazní v Londýně a Kapském Městě. Opava se tak zařadí do více než výsostné společnosti,“ popisuje výjimečnost říjnové operní premiéry ředitel Slezského divadla Aleš Kománek.

Světovou premiéru uvede v sezóně 2023-2024 také činoherní soubor. Inscenace Carlovo Opavské Divertimento, jejímž autorem je šéf souboru Jiří Seydler, představí významnou a opavskému publiku nepříliš známou skladatelskou osobnost klasicistního hudebního období Carla Ditterse z Dittersdorfu, jehož životní osud je s Opavou a jejím okolím přímo spjat. Slezské divadlo se tímto připojí k oslavám 800 let založení města Opavy.

Vrcholem sezóny pak bude spolu s Čapkovou Věcí Makropulos premiéra Káti Kabanové, nejlyričtější opery Leoše Janáčka, jejímž prostřednictvím připomeneme 170. výročí od narození tohoto významného světového skladatele a také Rok české hudby, mimořádnou kulturní událost, která už od roku 1924 každých deset let připomíná právě důležitá výročí osobností české hudby.

Kompletní nabídku premiér a deseti předplatitelských skupin naleznete na našich stránkách, v Předprodeji divadla na Horním náměstí a také v novém katalogu. Současní předplatitelé mohou nakupovat abonentky na novou sezónu už od 10. května, noví zájemci o předplatné si mohou zajistit své místo v hledišti od 16. června.

Partneři