Slezské divadlo Opava

Zítra to roztočíme, drahoušku aneb Absolutně nevinný žertík

Na činoherní zkušebně se rozehrává příběh nelítostných sporů dvou rozhádaných manželských párů. Naštěstí jen jako… Režisér Roman Vencl s herci pracuje na komedii Zítra to roztočíme, drahoušku aneb Absolutně nevinný žertík, kterou vám představíme již 15. března.

Legendární československá komedie autorů Petra Schulhoffa a Richarda Otradovce poprvé na divadelních prknech.

Absolutně nevinné sousedské žertíky ve skvělé komedii. Postarší seladon Evžen Novák (Kostas Zerdaloglu) si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku Bartáčkovou (Kamila Srubková) a v žertu jí naznačí, že je jí manžel nevěrný. Bartáček (Martin Valouch) si to nedá líbit a slíbí Novákovým pomstu. Paní Boženu Novákovou si zahraje Hana Vaňková a postupně se objevují další postavy úsměvných epizod.

slovo režiséra Romana Vencla:
„Kdo z nás nebyl alespoň jednou připoután k televizi touhle dnes už legendární československou komedií z roku 1976, v níž jako herecké drahokamy září Iva Janžurová, Stella Zázvorková, Miloš Kopecký, František Peterka nebo Luděk Sobota? Bylo tudíž nemožné odolat nabídce převést tuto komediální klasiku na opavské jeviště, navíc v české divadelní premiéře. Sám jsem autorem divadelních komedií, proto se moc těším na nelehkou výzvu, kterou bude adaptování filmového scénáře pro prostor vymezený divadelními prkny. Doufám, že se nám společně s opavským činoherním souborem podaří vytvořit komedii, jež sice bude s úctou respektovat filmovou předlohu, zároveň však bude plná nových a originálních komediálních okamžiků.“

 

Zítra to roztočíme, drahoušku, aneb absolutně nevinný žertík

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Petr Schulhoff, Richard Otradovec
  • Režie: Roman Vencl
  • Premiéra: 13. 9. 2020

Partneři