Slezské divadlo Opava

Změna v dramaturgickém plánu

Titulek: Změna v dramaturgickém plánu

Opava, 29. 4. 2022

Vážení a milí předplatitelé,

dovolte, abych vás seznámil se změnou v dramaturgickém plánu před letními prázdninami a pozval vás na inscenaci, která bude mít ve Slezském divadle v Opavě světovou premiéru.

Vzhledem k souběhu několika událostí bylo nezbytné posunout plánovanou premiéru Mozartovy opery Don Giovanni na závěr roku 2023. Do původní dramaturgické nabídky se zároveň podařilo zajistit žánr, který v našem divadle bývá spíše vzácností.

Dozvěděli jsme se, že je v Olomouci ubytován soubor Kyjevského městského baletu, který se právě vracel z turné ve Francii. S pomocí ředitele Moravského divadla v Olomouci jsme soubor oslovili a s vyjádřením umělecké a lidské solidarity jsme vedení baletního souboru nabídli vytvořit společnou koprodukci u nás v Opavě.

Výsledkem společného jednání a příprav bude světová premiéra baletní inscenace JÁ, KAROLÍNA ve Slezském divadle v Opavě, která nabídne mimořádnou kombinaci tří tanečních stylů, neoklasiky, moderny a klasického baletu v podání třech choreografů. Autorem a uměleckým supervizorem je šéf baletu Slezského divadla Martin Tomsa.

V baletní inscenaci se v titulní roli představí špičková opavská primabalerína Karolína Valalíková společně s kolegy z baletu Slezského divadla v Opavě a umělci Kyjevského městského baletu.

Jsme rádi, že se nám podařilo připravit umělecky originální a důstojný závěr divadelní sezóny 2021/2022. Těšíme se na setkání s Vámi v našem krásném Slezském divadle v Opavě.

MgA. Aleš Kománek
ředitel SDO

Partneři