Slezské divadlo Opava

Zveme vás na Smetanu.

Ochutnávka z Prodané nevěsty v pátek 25. června od 20 hodin na Horním náměstí před divadlem.

Na konci června vám soubor opery nabídne průřez operou Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, jejíž poslední inscenace (která obnovila původní Smetanovu verzi s mluvenými dialogy) se stále těší neutuchajícímu diváckému zájmu! „Proč bychom se netěšili, když nám Pánbůh zdraví dá“ – málokdy zní tato slova tak aktuálně jako dnes!

Prodanou nevěstu v celé své kráse můžete zhlédnout na nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí ve čtvrtek 1. 7. 2021 od 19 hodin.

Při příchodu vás uvítají chlebem a solí krojované uvaděčky, někde u brány bude kouřit dýmku Indián z Otahitánských ostrovů, mužský sbor bude opakovaně zpívat „To pivečko to věru je nebeský dar“, budete občerstveni čepovaným pivem, preclíky a koláčky. Také se potkáte osobně s mistrem Bedřichem Smetanou ztělesněným dirigentem představení Vojtěchem Spurným, kterého přiveze kočár tažený koňmi. Na nádvoří zámku se možná objeví prezident Masaryk uvítaný dětmi, později i ministr Zdeněk Nejedlý, který vystoupí v roli Principála komediantů.

Jste srdečně zváni. Toto představení vždy doprovází bouřlivý potlesk, který na mnoha představeních vrcholí aplaudováním vestoje.

Video:

Partneři