Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě
Zástupný obrázek středa 25.
MILIÓNOVÁ SVATBA čtvrtek 26. 19.00 Jakub Šafránek, Roman Groszmann, Richard Mlynář

MILIÓNOVÁ SVATBA

muzikál

sk. 6
MACBETH pátek 27. 10.00 Giuseppe Verdi

MACBETH

opera
v italském originále s českými titulky

sk. D
EDITH A MARLENE sobota 28. 19.00 Éva Pataki 

Edith a Marlene

„komorní“ divadlo za oponou
činohra / zpěvohra

mimo (S,M)
MACBETH neděle 1. 19.00 Giuseppe Verdi

MACBETH

premiéra opery v italském originále s českými tituky

sk. P
NÁŠ DŮM, NÁŠ HRAD pondělí 2. 10.00 Roman Vencl, Michaela Doleželová

Náš dům, náš hrad

činohra / komedie
česká premiéra

školy
MACBETH úterý 3. 19.00 Giuseppe Verdi

MACBETH

opera v italském originále s českými tituky

sk. 1
Dalskabáty hříšná ves středa 4. 10.00 Jan Drda 

Dalskabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert

činohra / česká klasika
derniéra

školy
MILIÓNOVÁ SVATBA středa 4. 19.00 Jakub Šafránek, Roman Groszmann, Richard Mlynář

MILIÓNOVÁ SVATBA

muzikál

sk. 2
DONAHA! čtvrtek 5. 19.00 Terrence McNally, David Yazbek

DONAHA!

činohra / muzikál

50% sleva pro ženy k MDŽ

mimo
FAUST pátek 6. 19.00 Johann Wolfgang Goethe, Roman Groszmann, Richard Mlynář

FAUST

balet

sk. 3
ZDRAVÝ nemocný - Moliere sobota 7. 14.00 Moliere

Zdravý nemocný

komedie / činohra

uz. předst.
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček neděle 8. 14.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček

MRAZÍK

muzikál

POH I
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček neděle 8. 17.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček

MRAZÍK

muzikál

POH II
EDITH A MARLENE pondělí 9. 19.00 Éva Pataki 

Edith a Marlene

„komorní“ divadlo za oponou

činohra / zpěvohra

sk. S, M
MILIÓNOVÁ SVATBA úterý 10. 19.00 Jakub Šafránek, Roman Groszmann, Richard Mlynář

MILIÓNOVÁ SVATBA

muzikál

sk. 5
Zástupný obrázek středa 11.
FAUST čtvrtek 12. 19.00 Johann Wolfgang Goethe, Roman Groszmann, Richard Mlynář

FAUST

balet

sk. 9
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček pátek 13. 10.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček

MRAZÍK

muzikál

MACBETH sobota 14. 18.00 Giuseppe Verdi

MACBETH

opera v italském originále s českými tituky

sk. 7
Zástupný obrázek neděle 15. 16.00

Školní akademie ZŠ Ilji Hurníka

délka pořadu: 2 hodiny, včetně 1 přestávky

MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček pondělí 16. 16.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček

MRAZÍK

muzikál

uz. předst.
Cesta kolem světa za 80 dní úterý 17. 10.00 Jules Verne

Cesta kolem světa za 80 dní

činohra

školy
Zástupný obrázek středa 18.
Zástupný obrázek čtvrtek 19.
MACBETH pátek 20. 19.00 Giuseppe Verdi

MACBETH

opera v italském originále s českými tituky

sk. 4
OSM ŽEN – Robert Thomas sobota 21. 10.00 Robert Thomas

Osm žen

detektivka / činohra

sk. D
Zástupný obrázek sobota 21. 18.00 Slavnostní vyhlášení ankety
Nejúspěšnějších sportovců
a sportovních kolektivů
za rok 2014
Česká unie sportu
Osm žen – Robert Thomas neděle 22. 19.00 Robert Thomas

Osm žen

detektivka / premiéra činohry

sk. P
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček pondělí 23. 10.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Pavel Sedláček

MRAZÍK

muzikál

školy
Osm žen – Robert Thomas úterý 24. 19.00 Robert Thomas

Osm žen

detektivka / činohra

sk. 1
Popelka středa 25. 10.00 Vlastimil Ondruška, Tomáš Vůjtek

Popelka

pohádkový muzikál

školy
FAUST čtvrtek 26. 19.00 Johann Wolfgang Goethe, Roman Groszmann, Richard Mlynář

FAUST

balet

sk. 6
Kurt a Sid pátek 27. 10.00

Kurt a Sid

Poslední hodina v životě frontmana Nirvany KURTA COBAINA.
komorní divadlo za oponou
Nevhodné pro mládež do 15 let!
činohra

HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE sobota 28. 18.00 Josef Stelibský, Antonín Procházka

Hledám děvče na Boogie Woogie

opereta

mimo
Zástupný obrázek neděle 29. 10.00

Matiné

slovem provází Evžen Trupar,
klavírní doprovod Libuše Vondráčková

mimo
Zástupný obrázek neděle 29. 19.00

Willy Russell Shirley Valentine

SIMONA STAŠOVÁ
one women show
Nedoporučujeme dětem do 15 let.
Délka předst.: 2 hodiny a 25 minut

mimo
Osm žen – Robert Thomas pondělí 30. 18.00 Robert Thomas

Osm žen

detektivka / činohra

sk. S
Staré pověsti české úterý 31. 10.00 Alois Jirásek, Vlastimil Peška 

Staré pověsti české

činohra, komedie

školy
JEJÍ PASTORKYŇA – Leoš Janáček úterý 31. 19.00 Leoš Janáček

Její pastorkyňa

opera

sk. M

Video

Zobrazit archiv  
 

Novinky

24.02.2015

Cenu diváků za nejlepší inscenaci získala Janáčkova JEJÍ PASTORKYŇA

pod taktovkou Petra Šumníka a v režii Jany Andělové Pletichové v hlavních rolích Tereza Kavecká, Katarína Jorda Kramolišová, Jakub Rousek, Juraj Nociar, Šárka Maršálová, Zdeněk Kapl LIBUŠKA – čestná cena festivalu ve Slezském divadle Opava!       Diváci rozhodli prostřednictvím festivalové ankety!  

více zde

24.02.2015

Ohlasy našich diváků:

Dobrý den vážený pane řediteli, upřímně gratuluji k úspěchu, kterého jste dosáhli s inscenací opery Její pastorkyňa. Za sebe mohu říct, že je to ocenění více než oprávněné, protože jsem provedením tohoto díla v opavském divadle byla opravdu uchvácena, přestože jsem k němu, jako mnozí jiní, přistupovala zpočátku s obavami kvůli možné „nestravitelnosti“ Janáčkova operního díla. V průběhu představení jsem však […]

více zde

20.02.2015

KRÁL LEAR v pondělí 27. dubna od 19 hodin

KRÁL LEAR Shakespearovu vrcholnou tragédii můžete shlédnout v pondělí 27. dubna od 19 hodin Všechno začíná jako klasická pohádka. Lear se chystá do královského „důchodu“  a chce vládu postupně předat svým třem dcerám. Území své říše hodlá rozdělit podle toho, která  z dcer má svého otce-krále nejradši. A zatímco dvě starší dcery zahrnou Leara těmi […]

více zde

Starší novinky