Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

 

GAZDINA ROBA úterý 25. 10.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

školy
RUSALKA úterý 25. 19.00 Antonín Dvořák

Rusalka

opera

sk. 1
Popelka středa 26. 10.00 Vlastimil Ondruška, Tomáš Vůjtek

Popelka

pohádkový muzikál

školy
ŘEČI středa 26. 18.00 Neil Simon

Řeči

činohra

S
NOC NA KARLŠTEJNĚ čtvrtek 27. 10.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

školy
Zástupný obrázek čtvrtek 27. 19.00 David Drábek

KOULE

PAVLA TOMICOVÁ jako Milena, atletická královna
délka představení: 2:50 s přestávkou
hostuje Klicperovo divadlo Hradec Králové
21. ročník Festivalu Další břehy

mimo
CHYTRAČKA / CARMINA BURANA pátek 28. 19.00 Carl Orff

CHYTRAČKA / CARMINA BURANA

opera / balet

4
Zástupný obrázek sobota 29. 10.30

Vítání jara

Krajská přehlídka dětských folklorních souborů

MIMO
Zástupný obrázek sobota 29. 15.00

Vítání jara

Krajská přehlídka dětských folklorních souborů

MIMO
Zástupný obrázek neděle 30. 14.00 Josef Kainar

Zlatovláska

pohádka
délka: 1 hodina a 30 minut včetně přestávky
hostuje Těšínské divadlo Český Těšín

POH I
Zástupný obrázek neděle 30. 16.30 Josef Kainar

Zlatovláska

pohádka
délka: 1 hodina a 30 minut včetně přestávky
hostuje Těšínské divadlo Český Těšín

POH II
  ATTILA úterý 2. 19.00 Giuseppe Verdi

Attila

uvedeme v originále s českými titulky
30% májová sleva
opera

MIMO
ŘEČI středa 3. 19.00 Neil Simon

Řeči

činohra

2
RUSALKA čtvrtek 4. 19.00 Antonín Dvořák

Rusalka

opera

9
NOC NA KARLŠTEJNĚ pátek 5. 10.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

školy
 FIGAROVA SVATBA sobota 6. 19.00 Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais

Figarova svatba

činohra
DERNIÉRA jednotné vstupné 100,-

MIMO
Zástupný obrázek neděle 7. 17.00

Na moři

ZUŠ TO V. Kálika Opava
Délka: 90 min bez přestávky
Vstupenky prodává ZUŠ

MIMO
CHYTRAČKA / CARMINA BURANA úterý 9. 19.00 Carl Orff

CHYTRAČKA / CARMINA BURANA

opera / balet

5
ŘEČI středa 10. 19.00 Neil Simon

Řeči

činohra

M
PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ čtvrtek 11. 19.00 Petr Zelenka

Příběhy obyčejného šílenství

činohra

6
BROUČCI pátek 12. 10.00 Jan Karafiát

BROUČCI

pohádka

školy
ŘEČI sobota 13. 18.00 Neil Simon

Řeči

činohra

7
NOC NA KARLŠTEJNĚ neděle 14. 19.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

MIMO
Bratři Karamazovi pondělí 15. 19.00 Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bratři Karamazovi

činohra
náhradní za zrušené představení

1
NOC NA KARLŠTEJNĚ čtvrtek 18. 10.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

školy
ŘEČI pátek 19. 19.00 Neil Simon

Řeči

činohra

4
Zástupný obrázek neděle 21. 10.00

Matiné Veroniky Hrdové a jejích hostů

MIMO
CARMEN neděle 21. 19.00 Georges Bizet

CARMEN

Jako Carmen se představí italská mezzosopranistka Leyla Martinucci a jako Don José italský tenor Gianluca Sciarpelletti
opera
30% sleva

MIMO
Zástupný obrázek pondělí 22. 19.00 Anda-Louise Bogza

Písňový recitál

Na klavír doprovází Libuše Vondráčková
Koncert se uskuteční v rámci výstavy o životě a díle profesora Arnošta Rychlého, jejíž vernisáž se uskuteční 7. dubna
50% sleva pro seniory a abonenty SDO

MIMO
Bratři Karamazovi úterý 23. 18.00 Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bratři Karamazovi

činohra

S
NOC NA KARLŠTEJNĚ středa 24. 10.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

školy
RUSALKA pátek 26. 19.00 Antonín Dvořák

Rusalka

opera

3
VEČEŘE sobota 27. 10.00 Moira Buffini

Večeře

činohra

D
VEČEŘE neděle 28. 19.00 Moira Buffini

Večeře

činoherní premiéra
režie: Petr Štindl

P
NOC NA KARLŠTEJNĚ pondělí 29. 19.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál

MIMO
VEČEŘE úterý 30. 19.00 Moira Buffini

Večeře

činohra

1
Popelka středa 31. 10.00 Vlastimil Ondruška, Tomáš Vůjtek

Popelka

pohádkový muzikál

školy

Video

Zobrazit archiv  
 

Novinky

25.04.2017

2. května od 19 hodin opera ATTILA

o vládci Hunů – králi Attilovi, který v 5. století plenil část Evropy. Za roli Attily byl David Szendiuch nominován na Cenu Thálie opera muži. Na trase tažení se Attila dostal k dřevěnému městu Troyes. V kostele působil biskup Lupus, který se postavil proti Attilovi a zachránil své město. Na jejich setkání měla zaznít proslulá slova: „Jsem Lupus, […]

více zde

11.04.2017

V pondělí 24. dubna 2017 od 18 hodin v rámci Festivalu Další břehy hostuje Komorní scéna Aréna Ostrava.

Je to jediné tuzemské divadlo, jemuž se podařilo letos již potřetí v hlasování kritiků získat titul DIVADLO ROKU.   Ladislav Klíma Lidská tragikomedie   groteskní filozofické drama, které v roce 2015 získalo Cenu divadelní kritiky jako nejlepší inscenace roku   Osudy pěti spolužáků, kteří se postupně setkávají na stejném místě v den maturity, po třiceti a následně […]

více zde

11.04.2017

6. 5. 2017 (sobota) – FIGAROVA SVATBA

6. 5. 2017 (sobota) od 19 hodin Bláznivý mejdan u hraběte Almavivy.     Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais  FIGAROVA SVATBA   Příběh představuje klikatou cestu titulní postavy ke sňatku s milovanou Zuzankou, plnou převleků, intrik, záměn, komických omylů a nedorozumění.  DERNIÉRA jednotné vstupné 100 Kč

více zde

Starší novinky