Slezské divadlo Opava

Divadlo chystá nové inscenace

(tep), Region, 10. 7. 2018

Opava – Divadelní prázdniny jsou v plném proudu. Herci Slezského divadla ale nezahálejí a připravují se na již 213. sezonu, která se ponese mimo jiné v duchu významného výročí sto let od vzniku samostatného Československa.

„Tento krok dějin bychom rádi připomněli několika inscenacemi: především Prodanou nevěstou, která zazněla v řeči české v našem divadle v té době poprvé a zahájila tak mimořádnou dobu spolužití obou národních kultur ve 20. a 30. letech minulého století,“ nastiňuje ředitel Slezského divadla Ilja Racek s tím, že premiéra Prodané nevěsty se uskuteční v říjnu. V činohře připravuje divadlo zcela původní hru, která bude mít premiéru hned v září. Pracuje na ní dvojnásobný laureát dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka a dramaturg ostravské Komorní scény Aréna Tomáš Vůjtek. „Hra se bude jmenovat 290 kilometrů, což jak možná nevíte, je vzdálenost mezi Opavou a Vídní, a bude o přelomovém roce 1918 právě tady v našem městě,“ říká Racek.

V listopadu bude připravena rodinná komedie pro děti od 10 do 100 let podle Walliamsova knižního bestselleru s názvem Babička drsňačka. Prosincová premiéra nese název o Ptáku Ohniváku a lišce ryšce. Hudební pohádku pro malé i velké napsal mladý skladatel Petr Opava na texty a scénář Anežky Janátové na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena. První inscenací roku 2019 bude dramatizace jednoho z nejoblíbenějších humoristických románů – Saturnin. V únoru budou uvedeny hned dvě opery – Aleko a Komedianti. Březen bude v rytmu Žebrácké opery, v dubnu uvede baletní soubor Slezského divadla ve spolupráci s olomouckým baletem pohádku Spící krasavice od Petra Iljiče Čajkovského. Další měsíc bude patřit komedii, která vám nedá smíchy vydechnout a jmenuje se Tři bratři v nesnázích. Divadelní sezonu 2018/19 uzavře romantické opera Čarostřelec.

Partneři