Slezské divadlo Opava

Jubilea ve Slezském divadle

(tep), Region, 12. 5. 2020

Opava – Ředitel Slezského divadla Ilja Racek, operní režisérka a dramaturgyně Jana Andělová Pletichová a činoherní herečka Kamila Srubková v dubnu oslavili kulaté narozeniny. Jak vypadaly jejich oslavy během karantény.

Ilja Racek oslavil 10. dubna sedmdesátiny. „Pokud jde o oslavy mého jubilea, držely se v rámci vládních opatření. Původní úmysl pronajmout si obecní sál v místě naší chaty a zahrady v Kozmicích se nenaplnil ze zřejmých důvodů,“ řekl ředitel divadla s tím, že narozeniny si užil v rodinném kruhu na zahradě: „Navíc letos jsem se trefil do Velkého pátku, což pro nás křesťany také není důvod k juchání. A jelikož i kostel byl zavřený, posloužila nám k této příležitosti kaplička, kterou jsme loni na podzim vybudovali na naší zahradě. Další lehkou překážkou byl názor moji choti, že člověk stárne jen, když si ty roky počítá a připomíná.“ Režisérka Jana Andělová Pletichová oslavila kulaté narozeniny 4. dubna. Své šedesátiny trávila doma se svým přítelem a gratulace přijímala po telefonu a písemně. „Ze všech přání je pro mě naprosto nejdůležitější zdraví rodiny a mých nejbližších. Pevné zdraví přeji svým kolegům a také všem příznivcům divadla, “ vzkázala režisérka.

Narozeninové překvapení zažila 6. dubna herečka Kamila Srubková, která si původně myslela, že své padesáté narozeniny dodatečně oslaví v létě. „Oslava ve dvou není žádná oslava, proto jsem neměla ani nejmenší podezření, když mě v den mých narozenin kamarádka vylákala před Hlásku. Tam nikdo. Najednou se ke mně přiřítila skupina zahalených lidí v barevných pláštěnkách, rukavicích a brýlích. Měla jsem načisto infarktový stav. Myslela jsem, že na mě vyběhla odběrová četa,“ popsala svůj velký den Kamila Srubková a dodala: „Bylo to obrovské překvapení. Pláštěnky, balonky, květiny, šampaňské a ešus. Takové mám v divadle kamarádky!“

Partneři