Slezské divadlo Opava

NALAĎTE SE NA NAŠI VLNU. „OD KLASIKY KE SWINGU!“ JIŽ TUTO SOBOTU 6. 2.

Žesťovým koncertem „OD KLASIKY KE SWINGU“ potěšíme diváky pestrým výběrem hudby od vídeňského klasicismu přes melodie Jaroslava Ježka až po americké muzikálové melodie.

Myslíte si, že žesťové nástroje umějí jen burácet v orchestrálním fortissimu romantických oper? Tak to byste je hodně podcenili! Dokáží zahrát slavnostní intrády, klasicistní divertimento a také podmanivé taneční, muzikálové a filmové melodie! Můžete se o tom přesvědčit v malém dvacetiminutovém „mikrokoncertu“, které pro naše abonenty a vůbec všechny, kdo sledují sociální sítě a zejména stránky Slezského divadla Opava, připravilo Žesťové kvinteto SDO. Soubor složený z členů orchestru Vám nabídne pestrý kaleidoskop hudby od vídeňského klasicismu přes melodie Jaroslava Ježka až po americké muzikálové melodie! Doufejme, že Vám tahle hudba v nepříliš radostné „covidové“ době alespoň trochu zvedne náladu!

Program Žesťového kvinteta SDO: „Od klasiky ke swingu!“

Jiří Ignác Linek: Korunovační intráda

Joseph Haydn: Divertimento

Consuelo Velazquez: Besame Mucho (arr. Zdeněk Novák) Jaroslav Ježek: Život je jen náhoda (arr. Zdeněk Novák) Jaroslav Ježek: Šaty dělaj člověka (arr. Zdeněk Novák) Jaroslav Ježek: Nebe na zemi (arr. Zdeněk Novák) Henry Mancini: Moon River (arr. Zdeněk Novák) Václav Trojan: Žabák z hudby k filmu Císařův slavík (arr. Milan Mozolík) Milton Ager: Ain’t She Sweet (arr. Zdeněk Novák) Jerry Herman: Hello Dolly (arr. Zdeněk Novák)

Partneři