Slezské divadlo Opava

Operní role Lucie Kaňkové na scéně opavského divadla

Tereza Kramplová, www.klasikaplus.cz, 19 února 2020

Sopranistka Lucie Kaňková chystá mozartovské role. V současné době účinkuje ve Slezském divadle Opava ve Weberově Čarostřelci a Verdiho opeře La traviata. Nejnověji se představí v roli Zuzanky, v nové inscenaci Figarovy svatby Wolfganga Amadea Mozarta, která bude mít premiéru v neděli 23. února.

 „Zuzanka je akční dívka, která ví, co chce a jak toho dosáhnout, nenechá si jen tak něco líbit. Je hybatelem děje, řádí jak hurikán, téměř nesejde z jeviště a v tom tkví i její záludnost. Tato role není ani tak náročná na hlasivky jako na paměť, teď mám na mysli především recitativy“, přibližuje roli Lucie Kaňková a doplňuje: „Těším se i na raritu – obvykle „kalhotkovou“ roli Cherubína, kterou většinou zpívají mezzosopranistky, máme obsazenou kontratenoristy, tedy muži, kteří zpívají v ženském hlasovém rejstříku. Pro diváky bude příběh takto určitě uvěřitelnější.“ Na scéně opavské opery ztvárňuje Lucie Kaňková i Aničku z Weberovy opery Čarostřelec nebo Violettu Valéry z Verdiho La traviaty. „Každá z těchto postav je úplně jiná a mně vyhovuje, že můžu ukázat všechny možné pěvecké i herecké rejstříky,“ dodává sopranistka, která v loňském roce zvítězila ve švýcarské soutěži Opernspiele Munot a byla zde zároveň angažována jako Královna noci v Mozartově Kouzelné flétně od léta 2020.

Podle slov režisérky Jany Andělové se máme na co těšit: „Láska, žárlivost, jemná erotika, převleky a spletité situace jsou klíčovými prvky této bláznivé komedie,“ přidává režisérka Jana Andělová Pletichová. Nejnovější nastudování této opery na libreto Lorenza da Ponte zazní v opavské premiéře v neděli 23. února od sedmi hodin pod taktovkou nového ředitele opavské opery Vojtěcha Spurného. Roli Zuzanky bude s Lucií Kaňkovou alternovat Eva Benett, Figara ztvární Jaromír Nosek nebo Daniel Kfelíř.

Zdroj: https://www.klasikaplus.cz/vyhled/item/2975-operni-role-lucie-kankove-na-scene-opavskeho-divadla

Partneři