Slezské divadlo Opava

Daniel Volný

Daniel Volný

Narozen 28. 3. 1984 v Opavě.

2004-2008 JAMU v Brně (hostování v Divadle Husa na provázku v inscenaci V. Morávka
Touha stát se idiotem podle F. M. Dostojevského)
2008 Slezské divadlo v Opavě

Výběr z rolí:
Valér (Tartuffe), Tolja (Ještě něco o lásce), Moon (Pravý inspektor Hound),
Četník (Mária Sabína), Šavlička, Alamir (Strakonický dudák), Petr Pludek (Zahradní slavnost), Laertes (Hamlet), Romeo (Romeo a Julie), Kurt Cobain (Kurt a Sid), Arthur (Kometa), Leslie (Rodina je základ státu), Kleant (Zdravý nemocný)

Film a televize:
Janek (O Šípkové Růžence), Jakub (Trapasy: Špatná výchova), Grafik
(3 plus 1 s Miroslavem Donutilem: Indiánské víno), Westernstory

Daniel VolnýNa základní škole hrál fotbal za FK Kylešovice. Byl v útoku a za celou sezónu dal jediný gól – a to hned v prvním zápase. Dnes se fotbalu věnuje jen jako zanícený pasivní divák, ačkoliv aktuálně pracuje na vylepšení své fyzické formy a kondice – běhá a hubne.
Po absolvování na JAMU dostal nabídku do SD Opava, kterou neváhal přijmout, a jelikož je opavským rodákem a patriotem, nevidí zatím důvod hledat nic jiného.
Po nástupu do opavského divadla se přidal k dosud nepříliš známé opavské kapele, která prý — jak tvrdí — neumí moc hrát, a proto se k ní on, jenž — jak tvrdí — neumí moc zpívat, skvěle hodí. Ke zpěvu občas přidá i hru na tamburínu. Pracovní název kapely je Nová složka (2) (vtip pro současnou počítačovou generaci). Zatím ještě veřejně nevystupují, pečlivě pracují na původním repertoáru – notový materiál prý mají tak na 4-6 písní, ale texty jen na tři. Pro začátek by si rádi zahráli třeba v nějakém divadelním představení.
Přestože se označuje za typického kavárenského povaleče, zdůrazňuje důležitost smyslu pro povinnost. Ještě nikdy žádnou zkoušku, ani představení, ani zájezd, ani natáčení nezaspal.
A nač je opravdu hrdý?
Umí napodobit slona!

Partneři